Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzek

skrzek

głos sójki.

Skrzek to określenie charakterystycznego dźwięku wydawanego przez sójkę, który jest zwykle długim, monotonnym "skrrrr". Słychać go przede wszystkim w nocy lub wczesnym rankiem. Ten głos służy samcowi sójki do oznaczenia swojego terytorium, odstraszania intruzów oraz komunikowania się ze samicą. Jest to sposób, za pomocą którego ptak również wyraża swoje emocje lub stresuje się. Dodatkowo skrzek pełni funkcję komunikacyjną między samcem a samicą, służąc do informowania o gotowości do tarła lub chęci spotkania się. Słuchacze mogą łatwo rozpoznać skrzek sójki ze względu na jego unikalny i charakterystyczny dźwięk oraz specyficzne warunki, w jakich jest emitowany.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadło

tłuszcz ze zwierzyny.

szpilki

inaczej igły.

strzelba

śrutowa broń myśliwska.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

szydło

ostre zakończenie tyki jelenia byka lub kozła.

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

strzała

pocisk do luku lub kuszy składający się z grotu, drzewca i tylca z pierzyskiem. Groty wykonywano z metalu, kamienia lub twardego drewna. Na pionowym zakończeniu tylca było nacięcie do (...)

sęk

wyrostek na łopacie daniela i łosia.