Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzek

skrzek

głos sójki.

Skrzek to głos sójki, który jest szczególnie charakterystyczny dla tego ptaka. Jest to długie, monotonne „skrrrr”, które można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Skrzek jest zwykle wydawany przez samca sójki, aby zaznaczyć swoje terytorium i ostrzec inne ptaki przed intruzami. Może być również wydawany przez samicę, aby poinformować samca o swojej obecności.

Skrzek może być również używany do wyrażania emocji lub stresu. Na przykład, jeśli sójka jest zagrożona lub zdenerwowana, może wydawać skrzek częściej niż zwykle. Skrzek może również być używany do komunikowania się między samcem a samicą. Samica może wydawać skrzek, aby powiedzieć samcowi, że jest gotowa na tarło lub że chce się spotkać.

Skrzek sójki jest bardzo charakterystyczny i łatwo go rozpoznać. Jest to długi, monotonny dźwięk, który można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Może być używany do oznaczania terytorium lub do komunikowania się między samcem a samicą. Skrzek może również być używany do wyrażania emocji lub stresu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szable

dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

szyć

strzelać raz za razem.

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

stanowić

o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

sady

zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.

siedmnadziesta

kara pieniężna wynosząca 70 grzywien, nakładana w dawnej Polsce za wykroczenia przeciwko książęcemu prawu, w tym także za przestępstwa łowieckie.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.