Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzek

skrzek

głos sójki.

Skrzek to głos sójki, który jest szczególnie charakterystyczny dla tego ptaka. Jest to długie, monotonne „skrrrr”, które można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Skrzek jest zwykle wydawany przez samca sójki, aby zaznaczyć swoje terytorium i ostrzec inne ptaki przed intruzami. Może być również wydawany przez samicę, aby poinformować samca o swojej obecności.

Skrzek może być również używany do wyrażania emocji lub stresu. Na przykład, jeśli sójka jest zagrożona lub zdenerwowana, może wydawać skrzek częściej niż zwykle. Skrzek może również być używany do komunikowania się między samcem a samicą. Samica może wydawać skrzek, aby powiedzieć samcowi, że jest gotowa na tarło lub że chce się spotkać.

Skrzek sójki jest bardzo charakterystyczny i łatwo go rozpoznać. Jest to długi, monotonny dźwięk, który można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Może być używany do oznaczania terytorium lub do komunikowania się między samcem a samicą. Skrzek może również być używany do wyrażania emocji lub stresu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sokoły, sokoły (Falkonidae)

rodzina ptaków drapieżnych, z których trzy gatunki używano w sokolnictwie: sokół wędrowny, raróg oraz kobuz.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

sfora

1) rzemień służący do prowadzenia psów gończych)
2) para psów gończych.

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

smuż

skóra z zająca i królika.

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)