Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzek

skrzek

głos sójki.

Skrzek to określenie charakterystycznego dźwięku wydawanego przez sójkę, który jest zwykle długim, monotonnym "skrrrr". Słychać go przede wszystkim w nocy lub wczesnym rankiem. Ten głos służy samcowi sójki do oznaczenia swojego terytorium, odstraszania intruzów oraz komunikowania się ze samicą. Jest to sposób, za pomocą którego ptak również wyraża swoje emocje lub stresuje się. Dodatkowo skrzek pełni funkcję komunikacyjną między samcem a samicą, służąc do informowania o gotowości do tarła lub chęci spotkania się. Słuchacze mogą łatwo rozpoznać skrzek sójki ze względu na jego unikalny i charakterystyczny dźwięk oraz specyficzne warunki, w jakich jest emitowany.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szpile

inaczej raciczki.

sierść

uwłosienie ciała zwierzyny czworonożnej.

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

szpilki

inaczej igły.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

spudłować

nie trafić do zwierzyny.

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.