Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sadowić

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

Sadowienie ptaka łowczego na berle – umieszczanie wyszkolonego ptaka łowieckiego na specjalnej berle, zwanej sadowiskiem, w celu przygotowania do polowania. Sadowisko składa się z drewnianej lub metalowej ramy wyposażonej w siedzenia i uchwyty do trzymania ptaka. Ptak jest przywiązany do siedzenia za pomocą specjalnego paska lub linki, a cały proces ma na celu przygotowanie go do efektywnego polowania. Przed sadowieniem ptak musi być odpowiednio nakarmiony, nawodniony i przygotowany do lotu. Procedura ta jest ważnym elementem procesu łowieckiego i powinna być wykonywana zgodnie z określonymi standardami, zapewniającymi bezpieczeństwo oraz odpowiednie przygotowanie ptaka do polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadowić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strażnik łowiecki

pracownik łowiecki (etatowy lub społeczny) sprawujący obowiązki wchodzące w zakres ochrony łowiska. Do obowiązków strażnika należy m.in. pilnowanie łowiska przed kłusownikami, (...)

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

strzykacz

rodzaj muchówki obejmujący gatunki, których larwy pasożytują w nosie i przełyku jeleniowatych.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

sfora

1) rzemień służący do prowadzenia psów gończych)
2) para psów gończych.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.