Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sadowić

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

Sadowienie ptaka łowczego na berle jest ważnym elementem procesu łowieckiego. Jest to proces, w którym ptak jest umieszczany na specjalnej berli, zwanej sadowiskiem, aby mógł być używany do polowania. Sadowisko składa się z drewnianej lub metalowej ramy, która jest wyposażona w siedzenia i uchwyty do trzymania ptaka. Ptak jest umieszczany na siedzeniu i przywiązany do niego za pomocą specjalnego paska lub linki.

Sadowienie ptaka łowczego na berle ma na celu przygotowanie go do polowania. Ptak musi być odpowiednio przeszkolony i wyszkolony, aby mógł być używany do polowania. Przed sadowieniem ptak musi być odpowiednio nakarmiony i nawodniony, aby miał energię do polowania. Poza tym musi być odpowiednio przygotowany do lotu, co oznacza, że musi mieć odpowiednią ilość piór i skrzydeł oraz musi być w stanie utrzymać lot.

Sadowienie ptaka łowczego na berle jest ważnym elementem procesu łowieckiego i powinno być wykonywane zgodnie z określonymi procedurami. Należy upewnić się, że ptak jest odpowiednio przeszkolony i wyszkolony oraz że ma odpowiednią ilość piór i skrzydeł, aby mógł skutecznie polować. Ponadto należy upewnić się, że ptak jest odpowiednio nakarmiony i nawodniony oraz że ma odpowiednią ilość energii do polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadowić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

siekaniec

dawniej używane drobne kawałki posiekanego ołowiu zamiast śrutu.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

stanowić

o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.

sadło

tłuszcz ze zwierzyny.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

spust

język spustowy, umieszczony pod szyjką broni myśliwskiej; ściągnięcie go powoduje zwolnienie iglicy i strzał. Prawidłowa twardość spustu wynosi: pierwszy 1,7-1,9 kgm, drugi 1,9-2,1 (...)

szarawary

długie kosmate kłaki, obrastające uda ssaków drapieżnych.

ściągać

o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.