Definicja hasła: sadowisko
- sadowisko
inaczej tokowisko.
Sadowisko, inaczej zwane tokowiskiem, jest miejscem, w którym ptaki odbywają swoje toki. Jest to teren, na którym ptaki przybywają co roku w okresie godowym. Sadowiska są zazwyczaj zlokalizowane w pobliżu śródleśnych jezior lub stawów, gdzie ptaki mogą znaleźć odpowiednie warunki do życia i rozmnażania się. Ptaki przybywają na sadowiska w celu parowania się i wybierania partnera. Sadowiska są również miejscem, w którym ptaki mogą znaleźć pożywienie i schronienie.
Sadowiska są ważnymi miejscami dla łowców, ponieważ pozwalają im obserwować i polować na ptaki. Łowcy mogą obserwować ptaki podczas ich lotu i określić ich położenie oraz liczbę. Mogą również ustalić, czy ptak jest samotny czy też ma partnera. Łowcy mogą również ustalić, czy ptak jest dorosły czy młody.
Sadowiska są ważne dla ochrony populacji ptaków. Sadowiska służą jako miejsce do parowania się i rozmnażania się dla ptaków, co pozwala im utrzymać populacje na odpowiednim poziomie. Sadowiska służą również jako miejsce do hodowli i ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadowisko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- siąg
staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.
- studzenie tuszy
proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).
- sokół czysty
sokół dobrze ułożony do polowań.
- skałka
ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.
- sadło
tłuszcz ze zwierzyny.
- stanowisko myśliwskie stałe
specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.
- świstun, świstun (Anas penelope L.)
ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek pływających (właściwych). W Polsce nielicznie lęgowy, częstszy na przelotach. W czasie lotu wydaje charakterystyczny świst. (...)
- szesnastka
myśliwska broń śrutowa kal. 16.
- strój bobrowy
mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.
- świadectwo pochodzenia zwierzyny
druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.