Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sadowisko

sadowisko

inaczej tokowisko.

Sadowisko, inaczej zwane tokowiskiem, jest miejscem, w którym ptaki odbywają swoje toki. Jest to teren, na którym ptaki przybywają co roku w okresie godowym. Sadowiska są zazwyczaj zlokalizowane w pobliżu śródleśnych jezior lub stawów, gdzie ptaki mogą znaleźć odpowiednie warunki do życia i rozmnażania się. Ptaki przybywają na sadowiska w celu parowania się i wybierania partnera. Sadowiska są również miejscem, w którym ptaki mogą znaleźć pożywienie i schronienie.

Sadowiska są ważnymi miejscami dla łowców, ponieważ pozwalają im obserwować i polować na ptaki. Łowcy mogą obserwować ptaki podczas ich lotu i określić ich położenie oraz liczbę. Mogą również ustalić, czy ptak jest samotny czy też ma partnera. Łowcy mogą również ustalić, czy ptak jest dorosły czy młody.

Sadowiska są ważne dla ochrony populacji ptaków. Sadowiska służą jako miejsce do parowania się i rozmnażania się dla ptaków, co pozwala im utrzymać populacje na odpowiednim poziomie. Sadowiska służą również jako miejsce do hodowli i ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

strąbić

zwołać myśliwych za pomocą trąbki myśliwskiej na zbiórkę.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

sznury

inaczej fladry.

ściągać

o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.

starka

samica ptaka wodząca młode.

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

słonka, słonka (Scolopax rusticola L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, ma bardzo długi, prosty dziób i krótkie nogi, oczy osadzone wysoko w tyle głowy, upierzenie rdzawobrunatne z ciemniejszymi pręgami. Długość ciała 34-38 (...)