Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szkody łowieckie

szkody łowieckie

zniszczenie przez zwierzęta łowne plonów pól, ogrodów i lasów.

Szkody łowieckie to zniszczenia wyrządzone przez zwierzęta łowne, które są szeroko rozpowszechnione na całym świecie. Zazwyczaj dotyczą one plonów pól, ogrodów i lasów. Szkody te mogą być spowodowane przez dzikie zwierzęta, takie jak lisy, jelenie, dziki i inne. Mogą one polegać na uszkodzeniu upraw, zniszczeniu drzew i krzewów oraz pożeraniu owoców i warzyw.

Szkody łowieckie są szczególnie widoczne w regionach o dużej populacji dzikich zwierząt. W takich miejscach często dochodzi do uszkodzenia upraw, co może mieć poważne skutki dla gospodarki lokalnej. Szkody te mogą również obejmować zniszczenia infrastruktury, takie jak mosty, drogi i linie energetyczne.

Aby zapobiec szkodom łowieckim, należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Można to zrobić poprzez stosowanie odstraszaczy dzikich zwierząt, takich jak hałasy lub światła. Można również stosować fizyczne bariery, takie jak ogrodzenia lub siatki chroniące uprawy przed uszkodzeniem. W niektórych przypadkach można również wykorzystać odstrzał kontrolny w celu ograniczenia populacji dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szkody łowieckie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

stanowić

o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.

smuż

skóra z zająca i królika.

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

szybować

o ptakach: unosić się w powietrzu bez poruszania skrzydłami.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

śrut

ołowiane kulki o średnicy 2-4,5 mm, stanowiące pocisk naboju do broni śrutowej (zob. Amunicja myśliwska). Śrut numerujemy od nr (...)

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.