Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szkody łowieckie

szkody łowieckie

zniszczenie przez zwierzęta łowne plonów pól, ogrodów i lasów.

Szkody łowieckie to zniszczenia wyrządzone przez zwierzęta łowne, które są szeroko rozpowszechnione na całym świecie. Zazwyczaj dotyczą one plonów pól, ogrodów i lasów. Szkody te mogą być spowodowane przez dzikie zwierzęta, takie jak lisy, jelenie, dziki i inne. Mogą one polegać na uszkodzeniu upraw, zniszczeniu drzew i krzewów oraz pożeraniu owoców i warzyw.

Szkody łowieckie są szczególnie widoczne w regionach o dużej populacji dzikich zwierząt. W takich miejscach często dochodzi do uszkodzenia upraw, co może mieć poważne skutki dla gospodarki lokalnej. Szkody te mogą również obejmować zniszczenia infrastruktury, takie jak mosty, drogi i linie energetyczne.

Aby zapobiec szkodom łowieckim, należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Można to zrobić poprzez stosowanie odstraszaczy dzikich zwierząt, takich jak hałasy lub światła. Można również stosować fizyczne bariery, takie jak ogrodzenia lub siatki chroniące uprawy przed uszkodzeniem. W niektórych przypadkach można również wykorzystać odstrzał kontrolny w celu ograniczenia populacji dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szkody łowieckie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczwać

polować z chartami.

stołek myśliwski

laska z siodełkiem lub trójnogie krzesełko używane przez myśliwych podczas zasiadki i polowań zbiorowych.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

sygnałówka

myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.

syk

jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach.

sterówki

długie pióra osadzone wachlarzowa to w okolicy ogona ptaków, w czasie lotu rozpostarte tworzą płat sterowy.

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

sfora

1) rzemień służący do prowadzenia psów gończych)
2) para psów gończych.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)