Definicja hasła: syk
- syk
jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach.
Syk to jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach. Jest to głos, który można usłyszeć w okresie godowym ptaków. Syk jest wytwarzany przez samca, który chce zwrócić uwagę samicy. Głos ten jest bardzo charakterystyczny i można go usłyszeć na odległość nawet kilkuset metrów. Syk jest wytwarzany przez samca, który stoi na drzewie lub innym wyższym miejscu i wydaje dźwięki, które są podobne do syczenia. Samica odpowiada na syk samca, co oznacza, że jest zainteresowana parzeniem się z nim.
Syk jest również używany przez samca do obrony swojego terytorium. Jeśli inny samiec pojawi się na terytorium cietrzewia, samiec będzie wydawał syk, aby ostrzec innego ptaka i powstrzymać go od wejścia na swoje terytorium. Syk może być również używany do ostrzegania innych ptaków o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub ostrzegania ich o obecności drapieżników.
Syk jest również uważany za oznakę radości i szczęścia. Cietrzew może wydawać syk, aby oznajmić swoje szczęście lub radość po spotkaniu się ze swoją partnerką lub po powrocie do domu po długim lotem. Syk jest również czasami uważany za oznakę smutku lub tęsknoty po partnerce lub po utraconej rodzinie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj syk w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- strzelony
o zwierzynie trafionej śmiertelnie.
- strażnik łowiecki
pracownik łowiecki (etatowy lub społeczny) sprawujący obowiązki wchodzące w zakres ochrony łowiska. Do obowiązków strażnika należy m.in. pilnowanie łowiska przed kłusownikami, (...)
- spuścić
1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.
- seter irlandzki
pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)
- szpony
uzbrojone w długie ostre pazury palce ptaków drapieżnych.
- spudłować
nie trafić do zwierzyny.
- strzałowe
opłata od pozyskanej zwierzyny.
- stanowisko myśliwskie stałe
specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.
- strzykacz
rodzaj muchówki obejmujący gatunki, których larwy pasożytują w nosie i przełyku jeleniowatych.