Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: solnik

solnik

inaczej lizawka.

Solnik jest jednym z najważniejszych urządzeń łowieckich, służącym do podawania soli zwierzynie grubej. Jest to bardzo ważne, ponieważ sól jest niezbędna dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt. Solnik może mieć różne kształty, ale najczęściej ma on kształt korytka lub słupka. Korytko jest wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu i ma otwór w dnie, przez który można wsypać sól. Słupek jest zazwyczaj wykonany z drewna i ma otwór na górze, przez który można wsypać sól.

Solnik powinien być umieszczony w miejscu, gdzie zwierzyna gruba często się pojawia. Najlepiej jest go ustawić blisko ścieżki, po której zwierzyna często przechodzi. Solnik powinien być ustawiony na odpowiedniej wysokości, aby zwierzyna mogła swobodnie sięgać do soli. Należy również upewnić się, że solnik jest odpowiednio chroniony przed deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi.

Solnik to bardzo ważne urządzenie łowieckie, które pomaga utrzymać dobre samopoczucie i zdrowie zwierzyny grubej. Jego odpowiednia instalacja i ustawienie może mieć duży wpływ na jej stan i dobre samopoczucie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj solnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sygnałówka

myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

szczwacz

członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.

stanowić

o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

sierść

uwłosienie ciała zwierzyny czworonożnej.

śladować

dawniej tropić.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.