Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: solnik

solnik

inaczej lizawka.

Solnik jest jednym z najważniejszych urządzeń łowieckich, służącym do podawania soli zwierzynie grubej. Jest to bardzo ważne, ponieważ sól jest niezbędna dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt. Solnik może mieć różne kształty, ale najczęściej ma on kształt korytka lub słupka. Korytko jest wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu i ma otwór w dnie, przez który można wsypać sól. Słupek jest zazwyczaj wykonany z drewna i ma otwór na górze, przez który można wsypać sól.

Solnik powinien być umieszczony w miejscu, gdzie zwierzyna gruba często się pojawia. Najlepiej jest go ustawić blisko ścieżki, po której zwierzyna często przechodzi. Solnik powinien być ustawiony na odpowiedniej wysokości, aby zwierzyna mogła swobodnie sięgać do soli. Należy również upewnić się, że solnik jest odpowiednio chroniony przed deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi.

Solnik to bardzo ważne urządzenie łowieckie, które pomaga utrzymać dobre samopoczucie i zdrowie zwierzyny grubej. Jego odpowiednia instalacja i ustawienie może mieć duży wpływ na jej stan i dobre samopoczucie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj solnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szable

dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

szczeć

uwłosienie ciała dzików.

szkody łowieckie

zniszczenie przez zwierzęta łowne plonów pól, ogrodów i lasów.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

szczwać

polować z chartami.

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

siedmnadziesta

kara pieniężna wynosząca 70 grzywien, nakładana w dawnej Polsce za wykroczenia przeciwko książęcemu prawu, w tym także za przestępstwa łowieckie.

sztuka

pojedynczy zwierz.