Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sarnina

sarnina

dziczyzna z sarny.

Sarnina to dziczyzna pochodząca z sarny, która jest jednym z najbardziej popularnych gatunków dzikich zwierząt w Europie. Sarna jest ssakiem łownym, który występuje w całej Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Sarnina jest bardzo ceniona przez myśliwych ze względu na jej smaczną mięso i skórę.

Sarna ma długie, szare futro z białymi plamami na grzbiecie i brzuchu. Ma długie uszy i ostre pazury, które umożliwiają jej skuteczną obronę przed drapieżnikami. Sarna żywi się trawami, liśćmi i owocami, a także innymi roślinami. Jest aktywna głównie nocą lub wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

Sarnina jest często polowana przez myśliwych ze względu na jej smaczną mięso i skórkę. Mięso sarniny jest uważane za delikatne i smaczne, a skóra jest ceniona ze względu na swoje trwałe właściwości. Skóra sarniny może być używana do produkcji odzieży, obuwia i innych produktów skórzanych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sarnina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.