Definicja hasła: sarnina
- sarnina
dziczyzna z sarny.
Sarnina to dziczyzna pochodząca z sarny, która jest jednym z najbardziej popularnych gatunków dzikich zwierząt w Europie. Sarna jest ssakiem łownym, który występuje w całej Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Sarnina jest bardzo ceniona przez myśliwych ze względu na jej smaczną mięso i skórę.
Sarna ma długie, szare futro z białymi plamami na grzbiecie i brzuchu. Ma długie uszy i ostre pazury, które umożliwiają jej skuteczną obronę przed drapieżnikami. Sarna żywi się trawami, liśćmi i owocami, a także innymi roślinami. Jest aktywna głównie nocą lub wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.
Sarnina jest często polowana przez myśliwych ze względu na jej smaczną mięso i skórkę. Mięso sarniny jest uważane za delikatne i smaczne, a skóra jest ceniona ze względu na swoje trwałe właściwości. Skóra sarniny może być używana do produkcji odzieży, obuwia i innych produktów skórzanych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sarnina w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- ssaki, ssaki (Mammalia)
najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)
- sygnały myśliwskie
umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)
- strzelnica myśliwska
miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)
- szyjka
węższa część łoża służąca za uchwyt broni.
- sparować się
o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.
- siodło
charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.
- studzenie tuszy
proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).
- skałkówka
dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.
- seter irlandzki
pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)
- sietnik
w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.