Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skoki

skoki

nogi zająca.

Skoki to określenie nóg zająca, które są wyjątkowo szybkie i zwrotne. Zające mają cztery nogi, które są bardzo silne i wytrzymałe. Ich budowa anatomiczna pozwala im na szybkie i skuteczne poruszanie się po terenie. Skoki zająca są bardzo charakterystyczne dla tego gatunku. Każda z jego nóg składa się z trzech części: łapy, stawu biodrowego i stawu kolanowego. Łapy są bardzo silne i wytrzymałe, co pozwala zajęcy na skok w dowolnym kierunku. Staw biodrowy jest bardzo elastyczny, co umożliwia zajęcy skoki o dużej amplitudzie. Staw kolanowy jest również elastyczny, co pozwala mu na skoki o dużej wysokości.

Skoki zajęcy są bardzo ważnym elementem ich obrony przed drapieżnikami. Dzięki swojej szybkości i zwinności mogą one uniknąć ataku drapieżników lub uciec przed nimi. Zające mogą skakać na odległość do 3 metrów i mogą osiągnąć prędkość do 40 km/h. Skoki te służą również do poszukiwania pożywienia lub schronienia oraz do przemieszczania się między miejscami w poszukiwaniu partnera lub nowego terytorium.

Skoki zajęcy służyły również jako inspiracja dla ludzi do tworzenia różnych urządzeń mechanicznych, takich jak roboty lub autonomiczne pojazdy. Wielu inżynierów pracujacych nad tymi projektami inspirowało się naturalnymi umiejętnościami skokowymi zajec, aby stworzyć maszyny o podobnych cechach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skoki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

szczenna

o ciężarnej suce.

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

sztuka

pojedynczy zwierz.

sadowisko

inaczej tokowisko.

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.