Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: starka

starka

samica ptaka wodząca młode.

Starka to samica ptaka wodząca młode. Jest to zwykle dorosły ptak, który jest odpowiedzialny za opiekę nad młodymi. Starka może być jednym z rodziców lub może być samotną samicą, która wychowuje młode. Starki są często spotykane w środowisku naturalnym, gdzie są odpowiedzialne za opiekę nad młodymi ptakami.

Starki mają szereg obowiązków, które muszą wypełnić, aby zapewnić swoim młodym bezpieczeństwo i dobre warunki do rozwoju. Przede wszystkim starka musi zapewnić swoim młodym dostateczną ilość pożywienia i schronienia. Musi również chronić swoje młode przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Starka może również uczyć swoje młode umiejętności łowieckich, takich jak polowanie na ofiary lub unikanie drapieżników.

Starki są ważnymi członkami społeczności ptasich i ich obecność jest niezbędna do utrzymania równowagi ekologicznej. Są one odpowiedzialne za przekazywanie ważnych umiejętności łowieckich i ochrony młodych ptaków przed drapieżnikami. Dzięki starce ptaki mogą się rozmnażać i przekazywać swoje geny następnym pokoleniom.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj starka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skupienie pocisków

odległość między poszczególnymi trafieniami w tarczę przy tym samym wycelowaniu (zob. rozrzut).

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

szable

dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).

smuż

skóra z zająca i królika.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

szybować

o ptakach: unosić się w powietrzu bez poruszania skrzydłami.

sznur

trop wilka lub lisa.

słupkować

o zającu i króliku: siadać na tylnych nogach (skokach).