Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: starka

starka

samica ptaka wodząca młode.

Starka to samica ptaka, która jest odpowiedzialna za opiekę nad młodymi. Jest to zwykle dorosły ptak, który w okresie lęgowym zajmuje się wysiadywaniem jaj i karmieniem oraz ochranianiem piskląt. Starka może być jednym z rodziców lub też samotnie wychowywać młode. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie młodym dostatecznej ilości pożywienia, ochrona przed drapieżnikami oraz nauka umiejętności przetrwania w środowisku naturalnym.

W przypadku większości gatunków ptaków wodnych, starka pełni kluczową rolę w procesie rozrodu, zapewniając młodym opiekę i wsparcie niezbędne do przetrwania i rozwinięcia się. Większość starc odznacza się troskliwością oraz agresywną obroną terytorium i potomstwa, zwłaszcza wobec intruzów zbliżających się do gniazda.

Starki są istotnym ogniwem w ekosystemie, chroniąc swoje potomstwo i wpływając na zachowanie populacji ptaków. Ich funkcje obejmują również uczenie młodych ptaków podstawowych umiejętności łowieckich oraz zachowań obronnych. Dzięki nim populacje ptaków mogą utrzymać równowagę ekologiczną i zapewnić kontynuację swojego gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj starka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

sadło

tłuszcz ze zwierzyny.

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

sznury

inaczej fladry.

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.