Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szlak

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

Szlak – wśród łowców termin ten odnosi się do stałego szlaku komunikacyjnego, którego używają zwierzęta, przemieszczając się między miejscami żerowania, schronienia i rozrodu. Rozpoznanie i zrozumienie szlaków jest istotne dla myśliwych, gdyż umożliwia im poznanie tras poruszania się zwierzyny oraz planowanie polowań na konkretne gatunki zwierząt. Szlaki są wykorzystywane do określenia aktywności danego gatunku w określonym obszarze oraz wyboru odpowiednich miejsc do obserwacji i polowań. Najczęściej szlaki powstają wokół miejsc źródeł pożywienia, schronienia bądź rozrodu. Precyzyjna znajomość szlaków umożliwia myśliwym skuteczniejsze podejmowanie decyzji dotyczących planowania polowań oraz obserwacji zwierzyny w jej naturalnym środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szlak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

szyna

połączenie luf broni myśliwskiej śrutowej lub kombinowanej; na górnej szynie umieszczone są przyrządy celownicze.

szczerbinka

część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.

ściągać

o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

samura

inaczej locha.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.