Definicja hasła: sadzić
- sadzić
o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.
Sadzić to technika polowania, która polega na szybkim biegu zwierzyny czworonożnej. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który wykorzystywany jest od wieków. Technika ta polega na tym, że myśliwy biegnie za zwierzyną, aby ją wypłoszyć i wystraszyć. Zazwyczaj myśliwy biegnie za zwierzyną przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy zwierzyna się wystraszy i ucieknie.
Sadzenie może być stosowane do polowania na różne rodzaje zwierzyny czworonożnej, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne. Myśliwi muszą być dobrze przygotowani do tego rodzaju polowania, ponieważ wymaga ono dużo siły i wytrwałości. Muszą mieć odpowiedni sprzęt i ubranie oraz być dobrze przeszkoleni w technikach sadzenia.
Sadzenie może być również stosowane do polowania na ptaki lub inne drobne zwierzęta. W tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności, aby skutecznie je łapać. Sadzenie może być również stosowane do polowania na dziką zwierzynę, ale w tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadzić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- spuścić
1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.
- skarmiać
zużywać paszę do karmienia zwierzyny.
- szczwacz
członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.
- sztych
iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.
- skrzek
głos sójki.
- strój myśliwski
1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)
- świstun, świstun (Anas penelope L.)
ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek pływających (właściwych). W Polsce nielicznie lęgowy, częstszy na przelotach. W czasie lotu wydaje charakterystyczny świst. (...)
- stopa
określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.
- siekaniec
dawniej używane drobne kawałki posiekanego ołowiu zamiast śrutu.
- siać
o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.