Definicja hasła: sadzić
- sadzić
o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.
Sadzenie - technika polowania polegająca na szybkim biegu za zwierzyną czworonożną, aby ją wypłoszyć i wystraszyć. Metoda ta jest stosowana od wieków i skupia się na bieganiu za zwierzyną przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy ta się wystraszy i ucieknie. Jest używana do polowania na różne rodzaje zwierzyny czworonożnej, takie jak dziki, jelenie, sarny oraz inne gatunki. Myśliwi stosujący tę technikę muszą być dobrze przygotowani pod względem siły, wytrzymałości oraz posiadać odpowiedni sprzęt i ubranie. Oprócz zwierzyny czworonożnej, sadzenie może być również stosowane do polowania na ptaki oraz inne drobne zwierzęta, wymagając od myśliwych nie tylko przygotowania fizycznego, lecz także umiejętności skutecznej interakcji z takimi zwierzętami. W przypadku polowań na dziką zwierzynę, konieczne jest posiadanie odpowiednich pozwoleni i uprawnień.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadzić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- składanie się
czynność polegająca na włożeniu stopki broni w dołek strzelecki i naprowadzeniu przyrządów celowniczych na cel.
- ssaki, ssaki (Mammalia)
najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)
- sanki
pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.
- szczwacz
członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.
- strzelba
śrutowa broń myśliwska.
- stękać
o byku łosia i jelenia: wydawać głos zbliżony do stękania (w okresie godowym).
- sygnały myśliwskie
umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)
- stado
grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.
- stanowisko
miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.
- strój myśliwski
1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)