Definicja hasła: sadzić
- sadzić
o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.
Sadzić to technika polowania, która polega na szybkim biegu zwierzyny czworonożnej. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który wykorzystywany jest od wieków. Technika ta polega na tym, że myśliwy biegnie za zwierzyną, aby ją wypłoszyć i wystraszyć. Zazwyczaj myśliwy biegnie za zwierzyną przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy zwierzyna się wystraszy i ucieknie.
Sadzenie może być stosowane do polowania na różne rodzaje zwierzyny czworonożnej, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne. Myśliwi muszą być dobrze przygotowani do tego rodzaju polowania, ponieważ wymaga ono dużo siły i wytrwałości. Muszą mieć odpowiedni sprzęt i ubranie oraz być dobrze przeszkoleni w technikach sadzenia.
Sadzenie może być również stosowane do polowania na ptaki lub inne drobne zwierzęta. W tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności, aby skutecznie je łapać. Sadzenie może być również stosowane do polowania na dziką zwierzynę, ale w tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadzić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- szczuć
gonić zwierzę chartami w polu.
- szczypce
dawniej kleszcze używane do łapania borsuków żywcem.
- stanowisko
miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.
- strugi
przednie siekacze zająca i królika.
- ślimy
rogi muflona.
- sprężyna powrotna
mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.
- sokolnik
1) w średniowieczu służący, opiekujący się sokolarnią;
2) od XV w. urzędnik dworu (sokolniczy);
3) dziś - myśliwy polujący z ptakami łowczymi.
- siedlisko, siedlisko, ekotop
kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.
- szczerbinka
część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.