Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sadzić

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

Sadzić to technika polowania, która polega na szybkim biegu zwierzyny czworonożnej. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który wykorzystywany jest od wieków. Technika ta polega na tym, że myśliwy biegnie za zwierzyną, aby ją wypłoszyć i wystraszyć. Zazwyczaj myśliwy biegnie za zwierzyną przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy zwierzyna się wystraszy i ucieknie.

Sadzenie może być stosowane do polowania na różne rodzaje zwierzyny czworonożnej, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne. Myśliwi muszą być dobrze przygotowani do tego rodzaju polowania, ponieważ wymaga ono dużo siły i wytrwałości. Muszą mieć odpowiedni sprzęt i ubranie oraz być dobrze przeszkoleni w technikach sadzenia.

Sadzenie może być również stosowane do polowania na ptaki lub inne drobne zwierzęta. W tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności, aby skutecznie je łapać. Sadzenie może być również stosowane do polowania na dziką zwierzynę, ale w tym przypadku myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadzić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

szczwacz

członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.

sztych

iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.

skrzek

głos sójki.

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

świstun, świstun (Anas penelope L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek pływających (właściwych). W Polsce nielicznie lęgowy, częstszy na przelotach. W czasie lotu wydaje charakterystyczny świst. (...)

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

siekaniec

dawniej używane drobne kawałki posiekanego ołowiu zamiast śrutu.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.