Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: seter irlandzki

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co ujemnie wpłynęło na użytkowość tej rasy (zob. setery).

Seter irlandzki to pies średniej wielkości, osiągający wysokość od 60 do 65 cm. Jego sierść jest jedwabista i mahoniowa. Ma wąski łeb, brązowe oczy oraz uszy osadzone nisko. Ogon jest długi. Rasa ta dojrzewa wolno, co sprawia, że często jest hodowana przez niemyśliwych hodowców, co ma negatywny wpływ na jej użytkowość.

Seter irlandzki należy do trzech ras angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo. Wywodzi się od angielskich wyżłów długowłosych. Jest mniej popularny od seterów angielskiego i szkockiego, ale jest bardzo wszechstronny i łatwy w układaniu. Jego sierść jest mahoniowa i jednolicie koloru. Seter irlandzki jest używany do polowań na ptactwo polne i błotne.

Seter irlandzki to pies o pięknym wyglądzie i doskonałym charakterze. Jest inteligentny, przywiązany do swojego właściciela i bardzo posłuszny. Jego sierść wymaga regularnego czesania i pielęgnacji, aby zachować jej piękny wygląd.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj seter irlandzki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

strażnik łowiecki

pracownik łowiecki (etatowy lub społeczny) sprawujący obowiązki wchodzące w zakres ochrony łowiska. Do obowiązków strażnika należy m.in. pilnowanie łowiska przed kłusownikami, (...)

szczeć

uwłosienie ciała dzików.

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

szlifowanie, szlifowanie, czyhitanie, głucha pieśń

czwarta, ostatnia zwrotka pieśni głuszca; wówczas ptak głuchnie i można go podskoczyć na odległość strzału.

szyć

strzelać raz za razem.

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

stawka

noga lisa lub borsuka.