Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sznury

sznury

inaczej fladry.

Sznury, inaczej fladry, to kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki o szerokości około 10 cm i długości około 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach około 50 cm. Sznury te służą do fladrowania - otaczania konkretnej części lasu w celu odstraszania wilków. Fladry wywierają na zwierzynę lęk i dezorientują ją, co skutkuje unikaniem danego obszaru przez wilki. Sznury są stosowane jako element techniki kłusowniczej w celu ochrony terenów przed dzikimi drapieżnikami, takimi jak wilki. W ten sposób mają za zadanie chronić zwierzynę łowną lub zapobiegać możliwym konfliktom między drapieżnikami a ludźmi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sznury w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

szukać

o psie myśliwskim szukającym zwierzyny.

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

szczwany

o zwierzu doświadczonym, chytrym, który niejednokrotnie miał styczność z myśliwymi i psami.

siedlisko, siedlisko, ekotop

kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.