Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sygnały myśliwskie

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz rozpoczęcie i zakończenie polowania, pokot, pobudka itp.

Sygnały porozumiewawcze służą do komunikacji między myśliwymi. Są to sygnały, które informują o pozycji myśliwego, jego intencjach i innych ważnych informacjach. Do najczęściej używanych sygnałów porozumiewawczych należą: sygnał ostrzegawczy, sygnał zatrzymania, sygnał do odstąpienia, sygnał do zbliżenia się i inne.

Sygnały myśliwskie są bardzo ważnym elementem polowania. Umożliwiają one myśliwym wspólne działanie i wspólną akcję. Dzięki nim można również uniknąć niebezpiecznych sytuacji na polowaniu. Sygnały te są również używane do oznaczania granic terytorialnych i wyznaczania stref bezpieczeństwa dla zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sygnały myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzyże

wąsy zająca.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

szyć

strzelać raz za razem.

szczuć

gonić zwierzę chartami w polu.

skrom

tłuszcz zająca i królika.

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

stopka

zakończenie kolby broni myśliwskiej.