Definicja hasła: sygnały myśliwskie
- sygnały myśliwskie
umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz rozpoczęcie i zakończenie polowania, pokot, pobudka itp.
Sygnały porozumiewawcze służą do komunikacji między myśliwymi. Są to sygnały, które informują o pozycji myśliwego, jego intencjach i innych ważnych informacjach. Do najczęściej używanych sygnałów porozumiewawczych należą: sygnał ostrzegawczy, sygnał zatrzymania, sygnał do odstąpienia, sygnał do zbliżenia się i inne.
Sygnały myśliwskie są bardzo ważnym elementem polowania. Umożliwiają one myśliwym wspólne działanie i wspólną akcję. Dzięki nim można również uniknąć niebezpiecznych sytuacji na polowaniu. Sygnały te są również używane do oznaczania granic terytorialnych i wyznaczania stref bezpieczeństwa dla zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sygnały myśliwskie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- strzyże
wąsy zająca.
- siać
o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.
- szyć
strzelać raz za razem.
- szczuć
gonić zwierzę chartami w polu.
- skrom
tłuszcz zająca i królika.
- sekundowanie
naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.
- setery
trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)
- suknia
sierść zwierzyny płowej, także dzika.
- staśmienie wieńca
wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.
- stopka
zakończenie kolby broni myśliwskiej.