Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sylwetka

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

Sylwetka jest jednym z najważniejszych elementów, które łowcy wykorzystują do identyfikacji zwierząt. Jest to obrys zwierzęcia lub ptaka, który pozwala na określenie jego przynależności gatunkowej. Sylwetka może być używana do identyfikacji zarówno dzikich zwierząt, jak i tych hodowanych w celach łowieckich.

Sylwetka może być używana do określenia wielkości i kształtu zwierzęcia lub ptaka. Na przykład, jeśli łowca widzi dużego ptaka o długim ogonie i szerokich skrzydłach, może on określić, że jest to sokół. Inne cechy sylwetki obejmują kolor futra lub piór, a także charakterystyczne oznaki takie jak dzioby lub uszy.

Sylwetka może być również używana do określenia pory roku, w której dane zwierzę lub ptak się pojawił. Na przykład, jeśli łowca widzi dużego ptaka o ciemnym upierzeniu i długim ogonie, może on określić, że jest to sokół wiosenny. W ten sposób sylwetka może pomóc łowcom w planowaniu polowań i wybieraniu odpowiednich miejsc do polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sylwetka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skrzek

głos sójki.

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

starka

samica ptaka wodząca młode.

siatka celownicza

celownik wlunecie myśliwskiej.

stawka

noga lisa lub borsuka.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

stanowić

o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.