Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strzelanie myśliwskie

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (śrut). W sześcioboju myśliwskim rozgrywane są mis- trzostwa Polski. Zawodnik, który przejdzie w zawodach z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymuje odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego.

Strzelanie myśliwskie to forma sportowej rywalizacji, w której uczestnicy mierzą się z różnymi konkurencjami wymagającymi precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Zawody tego typu obejmują strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula), krągu myśliwskiego, przelotów, osi myśliwskiej oraz strzelanie do biegnącego zająca (śrut). Mistrzostwa Polski w sześcioboju myśliwskim są corocznie organizowane, dostarczając uczestnikom platformy do rywalizacji o najwyższe miejsce na podium. Osoby, które awansują z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymują odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego jako wyróżnienie za osiągnięcie najwyższego poziomu umiejętności strzeleckich.

Strzelanie myśliwskie cieszy się dużą popularnością w Polsce i na całym świecie, pozwalając uczestnikom testować swoje umiejętności oraz konkurować o nagrody i wyróżnienia. Sport ten stanowi doskonałą okazję do poprawienia techniki strzeleckiej poprzez regularne ćwiczenia. Uczestnicy muszą wykazać się zarówno precyzją jak i szybkim czasem reakcji, co sprawia, że strzelanie myśliwskie wymaga stałego doskonalenia umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strzelanie myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

sęk

wyrostek na łopacie daniela i łosia.

ślimy

rogi muflona.

smuż

skóra z zająca i królika.