Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strzelanie myśliwskie

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (śrut). W sześcioboju myśliwskim rozgrywane są mis- trzostwa Polski. Zawodnik, który przejdzie w zawodach z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymuje odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego.

Strzelanie myśliwskie to forma sportowej rywalizacji, w której uczestnicy mierzą się z różnymi konkurencjami wymagającymi precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Zawody tego typu obejmują strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula), krągu myśliwskiego, przelotów, osi myśliwskiej oraz strzelanie do biegnącego zająca (śrut). Mistrzostwa Polski w sześcioboju myśliwskim są corocznie organizowane, dostarczając uczestnikom platformy do rywalizacji o najwyższe miejsce na podium. Osoby, które awansują z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymują odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego jako wyróżnienie za osiągnięcie najwyższego poziomu umiejętności strzeleckich.

Strzelanie myśliwskie cieszy się dużą popularnością w Polsce i na całym świecie, pozwalając uczestnikom testować swoje umiejętności oraz konkurować o nagrody i wyróżnienia. Sport ten stanowi doskonałą okazję do poprawienia techniki strzeleckiej poprzez regularne ćwiczenia. Uczestnicy muszą wykazać się zarówno precyzją jak i szybkim czasem reakcji, co sprawia, że strzelanie myśliwskie wymaga stałego doskonalenia umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strzelanie myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

samura

inaczej locha.

skrzek

głos sójki.

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.

starka

samica ptaka wodząca młode.

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

siekaniec

dawniej używane drobne kawałki posiekanego ołowiu zamiast śrutu.

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

szukać

o psie myśliwskim szukającym zwierzyny.