Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strzelanie myśliwskie

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (śrut). W sześcioboju myśliwskim rozgrywane są mis- trzostwa Polski. Zawodnik, który przejdzie w zawodach z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymuje odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego.

Strzelanie myśliwskie to rodzaj zawodów, w których uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Zawody składają się z kilku konkurencji, w tym strzelania do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula), krągu myśliwskiego, przelotów, osi myśliwskiej oraz strzelania do biegnącego zająca (śrut). Każda z tych konkurencji wymaga od uczestników precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania.

W Polsce co roku organizowane są mistrzostwa Polski w sześcioboju myśliwskim. Uczestnicy rywalizują ze sobą o najwyższe miejsce na podium. Osoby, które przejdą z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymują odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego. Jest to wyróżnienie dla osób, które osiągnęły najwyższy poziom umiejętności strzeleckich.

Strzelanie myśliwskie jest popularnym sportem w Polsce i na całym świecie. Uczestnicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie i rywalizować ze sobą o nagrody i wyróżnienia. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i poprawienia swojej techniki strzeleckiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strzelanie myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

szczek

głos wydawany przez psy, lisy i sarny.

szukać

o psie myśliwskim szukającym zwierzyny.

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

skoki

nogi zająca.

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

strzyże

wąsy zająca.