Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strzelanie myśliwskie

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (śrut). W sześcioboju myśliwskim rozgrywane są mis- trzostwa Polski. Zawodnik, który przejdzie w zawodach z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymuje odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego.

Strzelanie myśliwskie to forma sportowej rywalizacji, w której uczestnicy mierzą się z różnymi konkurencjami wymagającymi precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Zawody tego typu obejmują strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula), krągu myśliwskiego, przelotów, osi myśliwskiej oraz strzelanie do biegnącego zająca (śrut). Mistrzostwa Polski w sześcioboju myśliwskim są corocznie organizowane, dostarczając uczestnikom platformy do rywalizacji o najwyższe miejsce na podium. Osoby, które awansują z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymują odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego jako wyróżnienie za osiągnięcie najwyższego poziomu umiejętności strzeleckich.

Strzelanie myśliwskie cieszy się dużą popularnością w Polsce i na całym świecie, pozwalając uczestnikom testować swoje umiejętności oraz konkurować o nagrody i wyróżnienia. Sport ten stanowi doskonałą okazję do poprawienia techniki strzeleckiej poprzez regularne ćwiczenia. Uczestnicy muszą wykazać się zarówno precyzją jak i szybkim czasem reakcji, co sprawia, że strzelanie myśliwskie wymaga stałego doskonalenia umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strzelanie myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skrzek

głos sójki.

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

sarnina

dziczyzna z sarny.

skupienie pocisków

odległość między poszczególnymi trafieniami w tarczę przy tym samym wycelowaniu (zob. rozrzut).

szarawary

długie kosmate kłaki, obrastające uda ssaków drapieżnych.

składność broni

zaleta broni, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego (zob. dopasowywanie broni).

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.