Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strzelanie myśliwskie

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (śrut). W sześcioboju myśliwskim rozgrywane są mis- trzostwa Polski. Zawodnik, który przejdzie w zawodach z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymuje odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego.

Strzelanie myśliwskie to rodzaj zawodów, w których uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Zawody składają się z kilku konkurencji, w tym strzelania do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula), krągu myśliwskiego, przelotów, osi myśliwskiej oraz strzelania do biegnącego zająca (śrut). Każda z tych konkurencji wymaga od uczestników precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania.

W Polsce co roku organizowane są mistrzostwa Polski w sześcioboju myśliwskim. Uczestnicy rywalizują ze sobą o najwyższe miejsce na podium. Osoby, które przejdą z klasy otwartej do mistrzowskiej, otrzymują odznakę Mistrza Strzelania Myśliwskiego. Jest to wyróżnienie dla osób, które osiągnęły najwyższy poziom umiejętności strzeleckich.

Strzelanie myśliwskie jest popularnym sportem w Polsce i na całym świecie. Uczestnicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie i rywalizować ze sobą o nagrody i wyróżnienia. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i poprawienia swojej techniki strzeleckiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strzelanie myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.

sak

dawny rodzaj sieci do łapania ptaków.

sokolnik

1) w średniowieczu służący, opiekujący się sokolarnią;
2) od XV w. urzędnik dworu (sokolniczy);
3) dziś - myśliwy polujący z ptakami łowczymi.

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.

szczuć

gonić zwierzę chartami w polu.

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

szczwany

o zwierzu doświadczonym, chytrym, który niejednokrotnie miał styczność z myśliwymi i psami.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

sztuka

pojedynczy zwierz.

ślimy

rogi muflona.