Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrocz

skrocz

charakterystyczny kłus łosia polegający na równoczesnym posuwaniu obu prawych nóg, a następnie obu lewych.

Skrocz to szybki i zwrotny ruch łosia, który polega na tym, że najpierw prawa para nóg jest wyciągnięta do przodu i wykonuje szybkie skoki, a następnie lewa para nóg wykonuje taki sam ruch. Ten rodzaj biegu jest często stosowany przez łosie, aby uniknąć drapieżników lub uciec przed nimi. Skrocz jest bardzo efektywny i pozwala łosiom na szybkie i zwinne poruszanie się po terenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrocz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.