Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sęk

sęk

wyrostek na łopacie daniela i łosia.

Sęk to wyrostek na łopacie daniela i łosia, który jest wykorzystywany do zdobywania zwierzyny. Wyrostek ten jest wykonany z twardego drewna, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest on używany do wyciągania zwierzyny z jej kryjówek, takich jak gęste krzaki lub głębokie norowiska. Sęk ma długość od 30 do 50 cm i szerokość od 2 do 4 cm. Jego końcówka jest zakończona ostrym hakiem, który pomaga w chwyceniu zwierzyny.

Sęk jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim, ponieważ pozwala myśliwym na bezpieczne i skuteczne połowy. Może być używany do chwycenia dużej zwierzyny, takiej jak daniel lub łoś, a także mniejszych gatunków, takich jak sarny czy lisy. Sęk może być również użyty do chwycenia ptaków lub innych małych zwierząt.

Sęk to bardzo przydatne narzędzie łowieckie, które może być użyte do połowu różnych gatunków zwierzyny. Jego trwała budowa sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i może być użyty w trudnych warunkach. Dzięki swojej funkcjonalności sęk stanowi ważny element wypraw łowieckich i połowu ryb.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sęk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

strzykacz

rodzaj muchówki obejmujący gatunki, których larwy pasożytują w nosie i przełyku jeleniowatych.

szpilki

inaczej igły.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)