Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: smuż

smuż

skóra z zająca i królika.

Smuż to rodzaj skóry pozyskiwanej z zajęcy lub królika, która charakteryzuje się wyjątkową miękkością i delikatnością. Jest szeroko wykorzystywana w produkcji odzieży, takiej jak płaszcze, kurtki, rękawiczki i obuwie, ze względu na swoje właściwości. Skóra smuża jest także popularna w wytwarzaniu akcesoriów, takich jak torby, portfele i paski, z powodu swojej trwałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto, skóra smuża cechuje się naturalną elastycznością, umożliwiając łatwe dopasowanie do ciała lub innych przedmiotów. Jest również odporna na wilgoć i łatwa w utrzymaniu czystości. Charakteryzuje się także pięknym wyglądem, posiada naturalny połysk i gładkość oraz harmonijne zabarwienie. Dzięki tym właściwościom skóra smuża jest ceniona zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Podsumowując, skóra smuża jest cenionym materiałem ze względu na swoją wysoką jakość oraz walory estetyczne, sprawdza się doskonale zarówno w odzieży jak i akcesoriach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj smuż w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

strzelba

śrutowa broń myśliwska.

solnik

inaczej lizawka.

sady

zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

sterówki

długie pióra osadzone wachlarzowa to w okolicy ogona ptaków, w czasie lotu rozpostarte tworzą płat sterowy.

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)

sygnałówka

myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.