Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: smuż

smuż

skóra z zająca i królika.

Smuż to rodzaj skóry pozyskiwanej z zajęcy lub królika, która charakteryzuje się wyjątkową miękkością i delikatnością. Jest szeroko wykorzystywana w produkcji odzieży, takiej jak płaszcze, kurtki, rękawiczki i obuwie, ze względu na swoje właściwości. Skóra smuża jest także popularna w wytwarzaniu akcesoriów, takich jak torby, portfele i paski, z powodu swojej trwałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto, skóra smuża cechuje się naturalną elastycznością, umożliwiając łatwe dopasowanie do ciała lub innych przedmiotów. Jest również odporna na wilgoć i łatwa w utrzymaniu czystości. Charakteryzuje się także pięknym wyglądem, posiada naturalny połysk i gładkość oraz harmonijne zabarwienie. Dzięki tym właściwościom skóra smuża jest ceniona zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Podsumowując, skóra smuża jest cenionym materiałem ze względu na swoją wysoką jakość oraz walory estetyczne, sprawdza się doskonale zarówno w odzieży jak i akcesoriach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj smuż w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

sznury

inaczej fladry.

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

siuta

inaczej koza.

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

stawka

noga lisa lub borsuka.

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.