Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: smuż

smuż

skóra z zająca i królika.

Smuż to skóra zwierząt z rodziny zajęcy i królików, która jest używana do produkcji odzieży i akcesoriów. Skóra ta jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, dlatego też jest często wykorzystywana do produkcji odzieży, takich jak płaszcze, kurtki, rękawiczki i buty. Skóra smuża jest również często używana do produkcji akcesoriów, takich jak torby, portfele i paski.

Skóra smuża jest bardzo trwała i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Jest również odporna na wilgoć i łatwa w czyszczeniu. Skóra ta ma również naturalną elastyczność, co oznacza, że może być łatwo dopasowana do ciała lub innych przedmiotów.

Skóra smuża jest również bardzo popularna ze względu na jej piękny wygląd. Ma naturalny połysk i gładkość, które są bardzo atrakcyjne dla oka. Skóra ta ma również naturalne zabarwienie, które może być pięknie podkreślone poprzez barwienie lub inne techniki obróbki skóry.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj smuż w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sztych

iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.

szczwany

o zwierzu doświadczonym, chytrym, który niejednokrotnie miał styczność z myśliwymi i psami.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

szczenna

o ciężarnej suce.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

sznury

inaczej fladry.

szczeć

uwłosienie ciała dzików.

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)