Definicja hasła: sztych
- sztych
iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.
Sztych to termin używany w łowiectwie, który oznacza zwierzynę idącą wprost na stanowisko myśliwego. Jest to jedna z najbardziej pożądanych sytuacji dla myśliwego, ponieważ daje mu szansę na bezpieczne i skuteczne polowanie. Zwierzyna idzie wprost na stanowisko myśliwego, co oznacza, że myśliwy nie musi się ruszać ani próbować jej namierzyć.
Gdy zwierzyna idzie na sztych, myśliwy może ją obserwować i czekać na odpowiedni moment do oddania strzału. W tym czasie może on również ocenić wielkość i jakość zwierzyny oraz określić, czy jest ona godna polowania. Jeśli tak, myśliwy może oddać strzał i upolować zwierzynę.
Sztych to bardzo pożądana sytuacja dla myśliwego, ponieważ daje mu szanse na bezpieczne i skuteczne polowanie. Myśliwy może obserwować zwierzynę i ocenić jej jakość przed oddaniem strzału. Dzięki temu może on upolować tylko te zwierzęta, które są godne polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sztych w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- strzelec
ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.
- siadło
drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec
- sokoły, sokoły (Falkonidae)
rodzina ptaków drapieżnych, z których trzy gatunki używano w sokolnictwie: sokół wędrowny, raróg oraz kobuz.
- strażnik łowiecki
pracownik łowiecki (etatowy lub społeczny) sprawujący obowiązki wchodzące w zakres ochrony łowiska. Do obowiązków strażnika należy m.in. pilnowanie łowiska przed kłusownikami, (...)
- selekcja zwierzyny
1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)
- słupkować
o zającu i króliku: siadać na tylnych nogach (skokach).
- skałka
ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.
- świeca
pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.
- ściągać
o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.
- sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)
gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)