Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strój bobrowy

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

Strój bobrowy to mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, która dawniej była uważana za uniwersalny środek leczniczy. Jest to substancja oleista, która jest wydzielana przez gruczoły napletkowe bobra. Strój bobrowy ma szerokie zastosowanie w medycynie ludowej i jest uważany za skuteczny środek leczniczy na różne dolegliwości.

Strój bobrowy jest stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzema i łuszczyca. Może być stosowany do leczenia ran i oparzeń, a także do leczenia bólu stawów i mięśni. Jest również uważany za skuteczny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Strój bobrowy można stosować na skórę lub połknąć w postaci kapsułek lub tabletek. Można go również stosować do inhalacji lub do płukania gardła. Należy jednak pamiętać, że strój bobrowy może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób, dlatego należy skonsultować się z lekarzem przed jego stosowaniem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strój bobrowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.