Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strój bobrowy

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

Strój bobrowy to mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy. Jest to substancja oleista, która jest wydzielana przez gruczoły napletkowe bobra. Strój bobrowy ma szerokie zastosowanie w medycynie ludowej i jest uważany za skuteczny środek leczniczy na różne dolegliwości.

Strój bobrowy jest stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzema i łuszczyca. Może być także używany do leczenia ran i oparzeń oraz do łagodzenia bólu stawów i mięśni. Ponadto uznawany jest za skuteczny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Można go stosować na skórę lub połknąć w postaci kapsułek lub tabletek. Można również używać go do inhalacji lub do płukania gardła. Należy jednak pamiętać, że strój bobrowy może wywołać reakcje alergiczne u niektórych osób, dlatego zaleca się konsultację z lekarzem przed jego zastosowaniem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strój bobrowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

szpile

inaczej raciczki.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.