Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szczypce

szczypce

dawniej kleszcze używane do łapania borsuków żywcem.

Szczypce to narzędzie, które dawniej było używane do łapania borsuków żywcem. Jest to rodzaj kleszczy, które są wykonane z metalu lub drewna i mają dwa skrzydełka, które są połączone ze sobą. Skrzydełka są zazwyczaj wyposażone w małe zaczepy, które pomagają utrzymać borsuka. Kleszcze są umieszczane na końcu długiego drąga, który jest wkopany w ziemię. Gdy borsuk przechodzi przez otwór w drągu, skrzydełka szczypie go i trzyma go na miejscu.

Szczypce są czasami używane do łapania innych gryzoni, takich jak myszy lub nornice. Są one również czasami używane do łapania ptaków lub innych małych zwierząt. W niektórych przypadkach szczypce mogą być również używane do usuwania chwastów lub innych roślin z ogrodu.

Szczypce są czasami używane przez myśliwych do łapania borsuków żywcem. Jest to metoda stosowana od wielu lat i jest jedną z najbardziej skutecznych metod pozyskiwania borsuków. Myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i precyzyjni podczas ustawiania szczypiec, aby mieć pewność, że borsuk zostanie schwytany bezpiecznie i bezbolesnie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szczypce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sztych

iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

sztuka

pojedynczy zwierz.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

stękać

o byku łosia i jelenia: wydawać głos zbliżony do stękania (w okresie godowym).

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

szczuć

gonić zwierzę chartami w polu.

szyć

strzelać raz za razem.

siatka celownicza

celownik wlunecie myśliwskiej.