Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szczypce

szczypce

dawniej kleszcze używane do łapania borsuków żywcem.

Szczypce to narzędzie, które dawniej było używane do łapania borsuków żywcem. Jest to rodzaj kleszczy, które są wykonane z metalu lub drewna i mają dwa skrzydełka, które są połączone ze sobą. Skrzydełka są zazwyczaj wyposażone w małe zaczepy, które pomagają utrzymać borsuka. Kleszcze są umieszczane na końcu długiego drąga, który jest wkopany w ziemię. Gdy borsuk przechodzi przez otwór w drągu, skrzydełka szczypie go i trzyma go na miejscu.

Szczypce są czasami używane do łapania innych gryzoni, takich jak myszy lub nornice. Są one również czasami używane do łapania ptaków lub innych małych zwierząt. W niektórych przypadkach szczypce mogą być również używane do usuwania chwastów lub innych roślin z ogrodu.

Szczypce są czasami używane przez myśliwych do łapania borsuków żywcem. Jest to metoda stosowana od wielu lat i jest jedną z najbardziej skutecznych metod pozyskiwania borsuków. Myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i precyzyjni podczas ustawiania szczypiec, aby mieć pewność, że borsuk zostanie schwytany bezpiecznie i bezbolesnie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szczypce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.

szczek

głos wydawany przez psy, lisy i sarny.

sznury

inaczej fladry.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

starka

samica ptaka wodząca młode.

szczerbinka

część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.

szczotki, szczotki, igły

piórka wyrastające u palców nóg koguta głuszca w okresie godowym, po zakończeniu którego zanikają.

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.