Definicja hasła: stożek przejściowy
- stożek przejściowy
krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.
Stożek przejściowy jest częścią lufy broni palnej, która znajduje się za komorą nabojową. Jego głównym celem jest zmniejszenie średnicy lufy, aby umożliwić szybsze i bardziej precyzyjne wypuszczanie pocisku. Dodatkowo stożek przejściowy ma na celu zmniejszenie hałasu wystrzału poprzez ograniczenie prędkości gazów wyrzucanych z lufy. Składa się z dwóch części: pierwsza jest szersza i ma większą średnicę niż druga, a umieszczona jest bezpośrednio za komorą nabojową celem ograniczenia szybkości gazów wyrzucanych z lufy. Druga część stożka przejściowego, umieszczona po pierwszej, dalsze zmniejsza średnicę lufy. Stożek przejściowy jest istotnym elementem broni palnej, mającym istotny wpływ na precyzję wypuszczania pocisku oraz redukcję hałasu wystrzału, co warunkuje potrzebę właściwego dopasowania go do konkretnego rodzaju broni palnej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj stożek przejściowy w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- ślad
dawniej trop.
- szarawary
długie kosmate kłaki, obrastające uda ssaków drapieżnych.
- sierść
uwłosienie ciała zwierzyny czworonożnej.
- seter irlandzki
pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)
- stado
grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.
- spaniele
grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)
- strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia
szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.
- sanki
pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.
- skłuć
dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).