Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: stożek przejściowy

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

Stożek przejściowy jest częścią lufy broni palnej, która znajduje się za komorą nabojową. Jego głównym celem jest zmniejszenie średnicy lufy, aby umożliwić szybsze i bardziej precyzyjne wypuszczanie pocisku. Stożek przejściowy ma również na celu zmniejszenie hałasu wystrzału, ponieważ powoduje on, że gaz wyrzucany z lufy ma mniejszą prędkość.

Stożek przejściowy składa się z dwóch części: pierwsza część jest szersza i ma większą średnicę niż druga część. Pierwsza część stożka przejściowego jest umieszczona bezpośrednio za komorą nabojową i ma na celu ograniczenie szybkości gazów wyrzucanych z lufy. Druga część stożka przejściowego jest umieszczona po pierwszej części i ma na celu dalsze zmniejszenie średnicy lufy.

Stożek przejściowy jest ważnym elementem broni palnej, ponieważ pozwala on na precyzyjne wypuszczanie pocisku oraz ograniczenie hałasu wystrzału. Jest to ważny element, który należy dobrze dopasować do danego rodzaju broni palnej, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj stożek przejściowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sęk

wyrostek na łopacie daniela i łosia.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

sadło

tłuszcz ze zwierzyny.

sygnałówka

myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

ślimy

rogi muflona.

szybować

o ptakach: unosić się w powietrzu bez poruszania skrzydłami.

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

skolenie

głos wydalany przez lisa.