Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: selekt

selekt

sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny.

Selekt to sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny, który jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki łowieckiej. Selekt jest wyborem określonego rodzaju zwierząt, które są wybierane do odstrzału w celu osiągnięcia określonych celów łowieckich. Selekt może być stosowany do regulacji populacji dzikich zwierząt, aby utrzymać je w optymalnym stanie i zapobiec ich nadmiernemu rozprzestrzenianiu się. Może również być stosowany do ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami.

Selekt może być stosowany w różnych sytuacjach, w tym w celu regulacji populacji dzikich zwierząt, aby utrzymać je w optymalnym stanie i zapobiec ich nadmiernemu rozprzestrzenianiu się. Może również być stosowany do ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami. Selekt może być również stosowany do ograniczenia liczebności dzikich zwierząt, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi lub ich mienia.

Selekt może być również używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego. Selekt może również być używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego. Selekt może być również używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego oraz poprawić jakość mięsa i skóry po odstrzeleniu.

Selekt jest ważną częścią gospodarki łowieckiej i ma istotne znaczenie dla utrzymania prawidłowej populacji dzikich zwierząt oraz ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami. Jest to ważna technika, która polega na selektywnym odstrzeliwaniu określonych rodzajów dzikich zwierząt w celu osiągnięcia określonych celów łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj selekt w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczenna

o ciężarnej suce.

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

szable

dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).

sfora

1) rzemień służący do prowadzenia psów gończych)
2) para psów gończych.

szyć

strzelać raz za razem.

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

składanie się

czynność polegająca na włożeniu stopki broni w dołek strzelecki i naprowadzeniu przyrządów celowniczych na cel.

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

strzyc

1) o zającach i królikach: obgryzać rośliny;
2) o zającach, dzikach i jeleniowatych: nastawiać uszu.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.