Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: selekt

selekt

sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny.

Selekt to sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny, który jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki łowieckiej. Selekt jest wyborem określonego rodzaju zwierząt, które są wybierane do odstrzału w celu osiągnięcia określonych celów łowieckich. Selekt może być stosowany do regulacji populacji dzikich zwierząt, aby utrzymać je w optymalnym stanie i zapobiec ich nadmiernemu rozprzestrzenianiu się. Może również być stosowany do ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami.

Selekt może być stosowany w różnych sytuacjach, w tym w celu regulacji populacji dzikich zwierząt, aby utrzymać je w optymalnym stanie i zapobiec ich nadmiernemu rozprzestrzenianiu się. Może również być stosowany do ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami. Selekt może być również stosowany do ograniczenia liczebności dzikich zwierząt, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi lub ich mienia.

Selekt może być również używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego. Selekt może również być używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego. Selekt może być również używany do hodowli dzikich zwierząt, aby poprawić ich cechy genetyczne i umożliwić lepsze dopasowanie do środowiska naturalnego oraz poprawić jakość mięsa i skóry po odstrzeleniu.

Selekt jest ważną częścią gospodarki łowieckiej i ma istotne znaczenie dla utrzymania prawidłowej populacji dzikich zwierząt oraz ochrony siedlisk i upraw rolnych przed szkodnikami lub innymi szkodliwymi dzikimi zwierzętami. Jest to ważna technika, która polega na selektywnym odstrzeliwaniu określonych rodzajów dzikich zwierząt w celu osiągnięcia określonych celów łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj selekt w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

szpilki

inaczej igły.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

szczenię

młody pies, wilk, lis, borsuk, jenot itd.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

szczenna

o ciężarnej suce.

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.