Definicja hasła: szczenić się
- szczenić się
o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.
Szczenić się - termin odnoszący się do samicy psa, wilka, lisa, borsuka i jenota, oznaczający wydawanie na świat młodych zwierząt. Proces ten zazwyczaj trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i zależy od gatunku. Przed porodem samica przygotowuje sobie legowisko, w którym będzie rodzić i wychowywać młode. Poród może trwać od kilku godzin do kilku dni. W czasie porodu samica może wykazywać oznaki stresu i niepokoju, ale po urodzeniu młodych zazwyczaj szybko się uspokaja.
Po porodzie samica opiekuje się swoimi młodymi i chroni je przed niebezpieczeństwami. Młode są karmione mlekiem matki przez pierwsze kilka tygodni życia, a następnie stopniowo przechodzą na dietę składającą się z mięsa i innych pokarmów. Samice dbają o swoje młode przez okres dojrzewania, aż do momentu, w którym są gotowe do samodzielnego życia. W tym czasie samice uczą swoje młode polować i radzić sobie w środowisku naturalnym. Po osiągnięciu dorosłości młode opuszczają swoje rodzinne terytoria i rozpoczynają samodzielne życie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szczenić się w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- skałka
ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.
- starka
samica ptaka wodząca młode.
- spaniele
grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)
- sparować się
o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.
- słonka, słonka (Scolopax rusticola L.)
ptak łowny z rodziny brodźców, ma bardzo długi, prosty dziób i krótkie nogi, oczy osadzone wysoko w tyle głowy, upierzenie rdzawobrunatne z ciemniejszymi pręgami. Długość ciała 34-38 (...)
- składanie się
czynność polegająca na włożeniu stopki broni w dołek strzelecki i naprowadzeniu przyrządów celowniczych na cel.
- szlakować
staropolskie: tropić zwierzynę.
- szyna
połączenie luf broni myśliwskiej śrutowej lub kombinowanej; na górnej szynie umieszczone są przyrządy celownicze.
- suknia
sierść zwierzyny płowej, także dzika.
- siąg
staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.