Definicja hasła: szczenić się
- szczenić się
o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.
Szczenić się - termin odnoszący się do samicy psa, wilka, lisa, borsuka i jenota, oznaczający wydawanie na świat młodych zwierząt. Proces ten zazwyczaj trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i zależy od gatunku. Przed porodem samica przygotowuje sobie legowisko, w którym będzie rodzić i wychowywać młode. Poród może trwać od kilku godzin do kilku dni. W czasie porodu samica może wykazywać oznaki stresu i niepokoju, ale po urodzeniu młodych zazwyczaj szybko się uspokaja.
Po porodzie samica opiekuje się swoimi młodymi i chroni je przed niebezpieczeństwami. Młode są karmione mlekiem matki przez pierwsze kilka tygodni życia, a następnie stopniowo przechodzą na dietę składającą się z mięsa i innych pokarmów. Samice dbają o swoje młode przez okres dojrzewania, aż do momentu, w którym są gotowe do samodzielnego życia. W tym czasie samice uczą swoje młode polować i radzić sobie w środowisku naturalnym. Po osiągnięciu dorosłości młode opuszczają swoje rodzinne terytoria i rozpoczynają samodzielne życie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szczenić się w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- szlakować
staropolskie: tropić zwierzynę.
- szuwary
zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.
- sagalasówka
broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)
- śladować
dawniej tropić.
- suknia
sierść zwierzyny płowej, także dzika.
- szkodnik
zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.
- siedlisko, siedlisko, ekotop
kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.
- szczuć
gonić zwierzę chartami w polu.
- seter irlandzki
pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)