Definicja hasła: sznur
- sznur
trop wilka lub lisa.
Sznur to trop, który pozostawia zwierzę, gdy przemieszcza się w danym miejscu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wilka lub lisa, ponieważ te zwierzęta mają tendencję do częstego powtarzania swoich tras. Sznur jest śladem, który pozostawiają po sobie te zwierzęta, gdy przechodzą przez dane miejsce. Może on być widoczny na ziemi lub na drzewach, a także w postaci śladów na śniegu.
Sznur jest ważnym narzędziem dla myśliwych i innych osób zajmujących się łowiectwem. Po pierwsze, może on pomóc myśliwym w określeniu, czy dane miejsce jest aktywnym terytorium wilka lub lisa. Po drugie, sznur może pomóc myśliwym w określeniu, jak często te zwierzęta odwiedzają dane miejsce. Po trzecie, sznur może pomóc myśliwym w określeniu, czy dane miejsce jest bezpieczne dla innych zwierząt i ludzi.
Sznur jest ważnym narzędziem do monitorowania populacji wilków i lisów oraz do ochrony innych zwierząt i ludzi przed nimi. Myśliwi mogą uważnie obserwować sznury i ustalić, czy populacja tych zwierząt rośnie lub maleje w danym regionie. Mogą również ustalić, czy te zwierzęta są bezpieczne dla innych gatunków i ludzi.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sznur w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- stanowisko myśliwskie stałe
specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.
- szlifowanie, szlifowanie, czyhitanie, głucha pieśń
czwarta, ostatnia zwrotka pieśni głuszca; wówczas ptak głuchnie i można go podskoczyć na odległość strzału.
- siedlisko, siedlisko, ekotop
kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.
- strzelec
ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.
- sak
dawny rodzaj sieci do łapania ptaków.
- świece
oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika
- strugi
przednie siekacze zająca i królika.
- staśmienie wieńca
wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.
- sygnałówka
myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.
- studzenie tuszy
proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).