Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sznur

sznur

trop wilka lub lisa.

Sznur to trop, który pozostawia zwierzę, gdy przemieszcza się w danym miejscu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wilka lub lisa, ponieważ te zwierzęta mają tendencję do częstego powtarzania swoich tras. Sznur jest śladem, który pozostawiają po sobie te zwierzęta, gdy przechodzą przez dane miejsce. Może on być widoczny na ziemi lub na drzewach, a także w postaci śladów na śniegu.

Sznur jest ważnym narzędziem dla myśliwych i innych osób zajmujących się łowiectwem. Po pierwsze, może on pomóc myśliwym w określeniu, czy dane miejsce jest aktywnym terytorium wilka lub lisa. Po drugie, sznur może pomóc myśliwym w określeniu, jak często te zwierzęta odwiedzają dane miejsce. Po trzecie, sznur może pomóc myśliwym w określeniu, czy dane miejsce jest bezpieczne dla innych zwierząt i ludzi.

Sznur jest ważnym narzędziem do monitorowania populacji wilków i lisów oraz do ochrony innych zwierząt i ludzi przed nimi. Myśliwi mogą uważnie obserwować sznury i ustalić, czy populacja tych zwierząt rośnie lub maleje w danym regionie. Mogą również ustalić, czy te zwierzęta są bezpieczne dla innych gatunków i ludzi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sznur w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelony

o zwierzynie trafionej śmiertelnie.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

stanowisko

miejsce, na którym myśliwy oczekuje spotkania ze zwierzyną.

strzyc

1) o zającach i królikach: obgryzać rośliny;
2) o zającach, dzikach i jeleniowatych: nastawiać uszu.

starka

samica ptaka wodząca młode.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.