Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sznur

sznur

trop wilka lub lisa.

Sznur, w leksykonie łowieckim, to trop pozostawiany przez zwierzęta, zwłaszcza wilki i lisy, podczas ich przemieszczania się przez daną przestrzeń. Sznur może występować w postaci śladów na ziemi, drzewach lub śniegu i jest ważnym narzędziem zarówno dla myśliwych, jak i innych osób zajmujących się łowiectwem. Dzięki sznurowi można określić aktywne terytoria wilków i lisów oraz monitorować częstotliwość ich odwiedzania danego obszaru. Ponadto obserwacja sznurów umożliwia myśliwym identyfikację bezpiecznych miejsc dla innych zwierząt i ludzi oraz monitorowanie populacji wilków i lisów w określonym regionie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sznur w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strąbić

zwołać myśliwych za pomocą trąbki myśliwskiej na zbiórkę.

sarnina

dziczyzna z sarny.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.