Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skłusować

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

Skłusować to czynność polegająca na nielegalnym pozyskiwaniu zwierzyny, czyli polowaniu bez wymaganego pozwolenia bądź łamaniu przepisów dotyczących polowań. Termin ten odnosi się do nieetycznych praktyk myśliwskich, których celem jest zdobycie zdobyczy łowieckiej w sposób niezgodny z obowiązującymi regulacjami. Skłusować może obejmować wykorzystanie zakazanych metod polowań, takich jak pułapki, sieci, trucizny lub inne substancje chemiczne mające na celu zabijanie zwierząt. Ponadto, używanie broni palnej lub innych szkodliwych dla środowiska metod również podlega pod definicję skłusowania.

Przepisy związane ze skłusowaniem są surowo egzekwowane w wielu krajach i przewidują poważne konsekwencje prawne dla osób dopuszczających się tego czynu. Osoby skłusujące zwierzynę mogą być karane grzywnami lub nawet pozbawione wolności. Dlatego ważne jest, aby myśliwi przestrzegali obowiązujących przepisów dotyczących polowań oraz prowadzenia działalności łowieckiej, respektując prawa zwierząt oraz przestrzegając zasad ochrony środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skłusować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzała

pocisk do luku lub kuszy składający się z grotu, drzewca i tylca z pierzyskiem. Groty wykonywano z metalu, kamienia lub twardego drewna. Na pionowym zakończeniu tylca było nacięcie do (...)

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

siedlisko, siedlisko, ekotop

kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.