Definicja hasła: sekundowanie
- sekundowanie
naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.
Sekundowanie to technika łowiecka, która polega na naśladowaniu przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzył zwierzynę. Polega ona na tym, że wyżel wykonuje ruchy i dźwięki, które są identyczne jak te wykonywane przez ligowca. Dzięki temu zwierzyna jest wystawiana i może być łatwo upolowana.
Sekundowanie jest bardzo skuteczną techniką łowiecką, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie. Sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. W zależności od sytuacji, sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. Jeśli sekundujących jest więcej niż jeden, to muszą oni działać zgodnie ze sobą i współpracować, aby osiągnąć najlepszy efekt.
Sekundowanie może być również stosowane do innych celów niż polowanie. Na przykład może być stosowane do odstraszania dzikich zwierząt lub do uczenia młodych psów łowieckich. Sekundowanie może również służyć do określenia pozycji zwierzyny lub jej liczebności.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sekundowanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- sokół czysty
sokół dobrze ułożony do polowań.
- siatka celownicza
celownik wlunecie myśliwskiej.
- skrzydła
1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.
- suka
samica psa, borsuka, jenota i lisa.
- sarnina
dziczyzna z sarny.
- sady
zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.
- śrut
ołowiane kulki o średnicy 2-4,5 mm, stanowiące pocisk naboju do broni śrutowej (zob. Amunicja myśliwska). Śrut numerujemy od nr (...)
- strzelnica myśliwska
miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)
- sokolnik
1) w średniowieczu służący, opiekujący się sokolarnią;
2) od XV w. urzędnik dworu (sokolniczy);
3) dziś - myśliwy polujący z ptakami łowczymi.
- ścinka
sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.