Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sekundowanie

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.

Sekundowanie to technika łowiecka, która polega na naśladowaniu przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzył zwierzynę. Polega ona na tym, że wyżel wykonuje ruchy i dźwięki, które są identyczne jak te wykonywane przez ligowca. Dzięki temu zwierzyna jest wystawiana i może być łatwo upolowana.

Sekundowanie jest bardzo skuteczną techniką łowiecką, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie. Sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. W zależności od sytuacji, sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. Jeśli sekundujących jest więcej niż jeden, to muszą oni działać zgodnie ze sobą i współpracować, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Sekundowanie może być również stosowane do innych celów niż polowanie. Na przykład może być stosowane do odstraszania dzikich zwierząt lub do uczenia młodych psów łowieckich. Sekundowanie może również służyć do określenia pozycji zwierzyny lub jej liczebności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sekundowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

strzyże

wąsy zająca.

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

świstun, świstun (Anas penelope L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek pływających (właściwych). W Polsce nielicznie lęgowy, częstszy na przelotach. W czasie lotu wydaje charakterystyczny świst. (...)

spust

język spustowy, umieszczony pod szyjką broni myśliwskiej; ściągnięcie go powoduje zwolnienie iglicy i strzał. Prawidłowa twardość spustu wynosi: pierwszy 1,7-1,9 kgm, drugi 1,9-2,1 (...)

skrzek

głos sójki.

stójka

zatrzymanie się psa legawego w charakterystycznej pozie (z podniesioną przednią łapą) przed zwietrzoną zwierzyną.

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.