Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sekundowanie

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.

Sekundowanie to technika łowiecka, która polega na naśladowaniu przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzył zwierzynę. Polega ona na tym, że wyżel wykonuje ruchy i dźwięki, które są identyczne jak te wykonywane przez ligowca. Dzięki temu zwierzyna jest wystawiana i może być łatwo upolowana. Sekundowanie jest bardzo skuteczną techniką łowiecką, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie.

Sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. W zależności od sytuacji, sekundowanie może być wykonywane przez jednego lub więcej wyżli. Jeśli sekundujących jest więcej niż jeden, to muszą oni działać zgodnie ze sobą i współpracować, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Sekundowanie może być również stosowane do innych celów niż polowanie. Na przykład może być stosowane do odstraszania dzikich zwierząt lub do uczenia młodych psów łowieckich. Sekundowanie może również służyć do określenia pozycji zwierzyny lub jej liczebności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sekundowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

szpile

inaczej raciczki.

szczwać

polować z chartami.

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

strzała

pocisk do luku lub kuszy składający się z grotu, drzewca i tylca z pierzyskiem. Groty wykonywano z metalu, kamienia lub twardego drewna. Na pionowym zakończeniu tylca było nacięcie do (...)

sznurować

o wilkach i lisach: posuwać się po linii prostej; pozostawiany trop nazywamy sznurem.

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.