Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skolenie

skolenie

głos wydalany przez lisa.

Skolenie jest głosem wydawanym przez lisa, który jest szczególnie często słyszany w nocy. Jest to dźwięk podobny do krzyku, który może być wydawany przez samca lisa lub samicę. Skolenie jest używane do oznaczania terytorium i ostrzegania innych o swojej obecności. Może być również używane do wzywania innych lisów do połączenia się w stadzie.

Skolenie może być również używane do okazywania zadowolenia lub radości. Samce lisy mogą skakać i skandować, gdy spotykają się z innymi samcami lub samicami. Samice mogą również skakać i skandować, gdy spotykają się z młodymi lisami.

Skolenie może być również używane do okazywania agresji i strachu. Gdy samce spotykają się ze sobą, mogą skakać i skandować, aby okazać swoje zdenerwowanie i agresję. Samice mogą również skakać i skandować, aby okazać swoje strach przed innymi samcami lub drapieżnikami.

Skolenie jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na śledzenie i polowanie na lisy. Myśliwi mogą słuchać skolenia, aby dowiedzieć się, gdzie szukać lisów oraz jak je łapać. Skolenie jest również ważne dla ochrony populacji lisów, ponieważ pozwala myśliwym na monitorowanie liczebności populacji oraz na identyfikację osobniczych cech każdego lisa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skolenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

starka

samica ptaka wodząca młode.

sznury

inaczej fladry.

sarnina

dziczyzna z sarny.

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)

ściągać

o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.

sadowisko

inaczej tokowisko.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

selekcjoner

myśliwy, który po stażu i zdaniu egzaminu selekcjonerskiego posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego.