Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skolenie

skolenie

głos wydalany przez lisa.

Skolenie to głos wydawany przez lisa, który jest szczególnie charakterystyczny i często słyszany w nocy. Jest to dźwięk podobny do krzyku, który może być emitowany zarówno przez samce, jak i samice lisa. Głównym celem skolenia jest oznaczanie terytorium oraz ostrzeganie innych jednostek o obecności lisa w danym obszarze. Jednak skolenie może również służyć do wzywania innych lisów do połączenia się w stadzie oraz wyrażania radości, zadowolenia, agresji czy strachu.

W kontekście łowiectwa skolenie odgrywa istotną rolę, umożliwiając myśliwym śledzenie i polowanie na lisy. Dzięki skoleniu myśliwi mogą dowiedzieć się, gdzie szukać lisów oraz jak je łapać. Ponadto skolenie pełni istotną funkcję w monitorowaniu liczebności populacji lisów oraz identyfikacji osobniczych cech każdego lisa, co ma znaczenie dla ochrony i zarządzania tą populacją.

W naturze skolenie jest również sposobem komunikacji społecznej między lisami, służy do nawiązywania kontaktów między poszczególnymi osobnikami oraz wyrażania różnorodnych emocji i zachowań takich jak radość, strach, agresja czy wabiące partnera płciowego. Dzięki skoleniu lisy potrafią też okazywać troskę o młode i zapewniać im bezpieczeństwo w ich otoczeniu naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skolenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

składanie się

czynność polegająca na włożeniu stopki broni w dołek strzelecki i naprowadzeniu przyrządów celowniczych na cel.

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

stopka

zakończenie kolby broni myśliwskiej.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

szczwacz

członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.

szczek

głos wydawany przez psy, lisy i sarny.

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.