Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzekot

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

Skrzekot to niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy, hodowany głównie w celach ozdobnych. Ptak ten cechuje się pięknym upierzeniem, składającym się z ciemnego brązu i białego. Skrzekoty są zazwyczaj mniejsze od swoich rodziców, posiadają długie nogi i długi ogon. Ich głowy charakteryzują się wydłużoną budową, a dzioby są krótkie i szerokie. Skrzekoty wykazują aktywność poprzez skakanie po drzewach oraz polowanie na owady i małe stworzenia. Mają zdolność precyzyjnego strzelania do małych celów z dużej odległości.

Skrzekoty są ptakami przyjaznymi i łatwymi w hodowli, preferują bycie trzymane w grupach. Są też łatwe w karmieniu, spożywając owady, warzywa, owoce oraz specjalne mieszanki paszowe dla ptaków. Ze względu na swoje dziedziczone cechy biologiczne jako hybrydowy potomek koguta cietrzewia i głuszycy, skrzekoty mają specyficzne zapotrzebowanie na troskę oraz opiekę ze strony hodowców.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzekot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelony

o zwierzynie trafionej śmiertelnie.

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

skałka

ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

siuta

inaczej koza.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

ściągać

o wyżle: powoli dochodzić do zwietrzonej zwierzyny.

siedlisko, siedlisko, ekotop

kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.