Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzekot

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

Skrzekot to niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy, hodowany głównie w celach ozdobnych. Ptak ten cechuje się pięknym upierzeniem, składającym się z ciemnego brązu i białego. Skrzekoty są zazwyczaj mniejsze od swoich rodziców, posiadają długie nogi i długi ogon. Ich głowy charakteryzują się wydłużoną budową, a dzioby są krótkie i szerokie. Skrzekoty wykazują aktywność poprzez skakanie po drzewach oraz polowanie na owady i małe stworzenia. Mają zdolność precyzyjnego strzelania do małych celów z dużej odległości.

Skrzekoty są ptakami przyjaznymi i łatwymi w hodowli, preferują bycie trzymane w grupach. Są też łatwe w karmieniu, spożywając owady, warzywa, owoce oraz specjalne mieszanki paszowe dla ptaków. Ze względu na swoje dziedziczone cechy biologiczne jako hybrydowy potomek koguta cietrzewia i głuszycy, skrzekoty mają specyficzne zapotrzebowanie na troskę oraz opiekę ze strony hodowców.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzekot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sierść

uwłosienie ciała zwierzyny czworonożnej.

spust

język spustowy, umieszczony pod szyjką broni myśliwskiej; ściągnięcie go powoduje zwolnienie iglicy i strzał. Prawidłowa twardość spustu wynosi: pierwszy 1,7-1,9 kgm, drugi 1,9-2,1 (...)

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

sterówki

długie pióra osadzone wachlarzowa to w okolicy ogona ptaków, w czasie lotu rozpostarte tworzą płat sterowy.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)