Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzekot

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

Skrzekot to niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy, który jest często hodowany w celach ozdobnych. Jest to ptak o pięknym, charakterystycznym upierzeniu, które składa się z ciemnego brązu i białego. Skrzekoty są zazwyczaj mniejsze niż ich rodzice, mają długie, smukłe nogi i długi ogon. Ich głowy są zazwyczaj bardziej wydłużone niż u innych ptaków, a ich dzioby są krótkie i szerokie.

Skrzekoty są bardzo aktywne i lubią się bawić. Lubią też latać i skakać po drzewach. Są również dobrymi wyszukiwaczami pokarmu, ponieważ potrafią polować na owady i inne małe stworzenia. Są również dobrymi strzelcami, ponieważ potrafią celnie trafiać w małe cele z dużej odległości.

Skrzekoty są bardzo przyjazne i łatwe w hodowli. Lubią być trzymane w grupach, więc jeśli masz odpowiedni duży dom dla nich, możesz trzymać kilka skrzekotów razem. Są też bardzo łatwe w karmieniu - lubią jeść owady, warzywa i owoce oraz specjalne mieszanki paszowe dla ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzekot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

sznury

inaczej fladry.

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

stawka

noga lisa lub borsuka.

szczeć

uwłosienie ciała dzików.

sarnina

dziczyzna z sarny.

smuż

skóra z zająca i królika.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.