Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: smycz

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

Smycz jest jednym z najważniejszych akcesoriów, które powinien posiadać każdy właściciel psa. Jest to rzemień lub linka, która służy do prowadzenia psa przy nodze. Smycz może być wykonana z różnych materiałów, takich jak skóra, nylon lub metal. Wybór odpowiedniego materiału zależy od wielkości i temperamentu psa.

Smycz może mieć różne długości, od kilku centymetrów do kilku metrów. Najczęściej stosowane są smycze o długości 1-2 metrów. Długość smyczy powinna być dostosowana do wielkości i temperamentu psa oraz do tego, jak często pies będzie spacerował poza domem.

Smycz powinna być wyposażona w obrożę lub szelki, aby zapobiec ucieczce psa i umożliwić łatwe prowadzenie go. Obroża lub szelki powinny być dopasowane do rozmiaru psa i mocno przymocowane do smyczy. Dodatkowo smycz powinna być wyposażona w odblaski, aby pies był widoczny nawet po zmroku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj smycz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczotki, szczotki, igły

piórka wyrastające u palców nóg koguta głuszca w okresie godowym, po zakończeniu którego zanikają.

smuż

skóra z zająca i królika.

ślimy

rogi muflona.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

szpony

uzbrojone w długie ostre pazury palce ptaków drapieżnych.

szpile

inaczej raciczki.

syk

jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach.

strąbić

zwołać myśliwych za pomocą trąbki myśliwskiej na zbiórkę.