Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: smycz

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

Smycz to rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze. Spośród akcesoriów dla psów jest jednym z najważniejszych. Smycze mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak skóra, nylon lub metal, a wybór odpowiedniego materiału zależy od wielkości i temperamentu psa. Długość smyczy może być różna, od kilku centymetrów do kilku metrów, chociaż najczęściej stosowane są smycze o długości 1-2 metrów. Konieczne jest dostosowanie długości smyczy do wielkości i temperamentu psa oraz do tego, jak często będzie on wyprowadzany poza domem.

Smycz powinna być wyposażona w obrożę lub szelki, co zapobiega ucieczce psa i ułatwia prowadzenie go. Obroża lub szelki powinny być dopasowane do rozmiaru psa oraz mocno przymocowane do smyczy. Dodatkowo, smycz może być wyposażona w odblaski, by pies był widoczny nawet po zmroku. Jest to istotne ze względów bezpieczeństwa podczas spacerów nocą lub w miejscach o ograniczonej widoczności. W przypadku smyczy bardzo ważne jest również regularne kontrolowanie stanu technicznego oraz jakości materiału - uszkodzenia mogą bowiem skutkować nieszczęśliwymi wypadkami bądź ucieczką zwierzęcia.

Podsumowując, smycz stanowi niezbędny element bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla właściciela psa, jak i samego zwierzęcia podczas codziennych spacerów i wyjść na zewnątrz.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj smycz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

stawka

noga lisa lub borsuka.

sól

bardzo ważny składnik zimowego dokarmiania zwierzyny; najlepiej podawać w lizawkach zmieszaną z gliną lub sól kamienną.

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.

sztuka

pojedynczy zwierz.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.