Definicja hasła: suka
- suka
samica psa, borsuka, jenota i lisa.
Suka jest samicą psa, borsuka, jenota i lisa. Suki są zazwyczaj mniejsze od samców, ale mają silniejszy instynkt łowiecki. Suki są zazwyczaj bardziej aktywne i wytrwałe w polowaniu niż samce. Są również bardziej skłonne do przyjmowania nowych sytuacji i szybciej się uczą. Suki mają tendencję do bycia bardziej czujnymi i ostrożnymi niż samce.
Suki mają również tendencję do bycia bardziej lojalnymi wobec swoich właścicieli niż samce. Są one również bardziej skłonne do przywiązania się do swojego właściciela i szukania jego aprobaty. Suki są również bardziej skłonne do przystosowania się do nowych sytuacji i okoliczności, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które często podróżują lub mieszkają w ruchliwych miejscach.
Suki są również znane ze swojej niestandardowej inteligencji i zdolności do uczenia się nowych umiejętności. Szybko reagują na polecenia i szybko się uczą, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które chcą nauczyć swojego psa nowych umiejętności lub po prostu chcą mieć towarzysza na spacerach.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj suka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- strugi
przednie siekacze zająca i królika.
- ssaki, ssaki (Mammalia)
najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)
- szczerbinka
część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.
- szable
dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).
- świece
oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika
- szronowe
jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.
- selekcja zwierzyny
1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)
- ślepia
oczy czworonożnych drapieżników.
- skłuć
dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).