Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: suka

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

Suka jest samicą psa, borsuka, jenota i lisa. Suki są zazwyczaj mniejsze od samców, ale mają silniejszy instynkt łowiecki. Suki są zazwyczaj bardziej aktywne i wytrwałe w polowaniu niż samce. Są również bardziej skłonne do przyjmowania nowych sytuacji i szybciej się uczą. Suki mają tendencję do bycia bardziej czujnymi i ostrożnymi niż samce.

Suki mają również tendencję do bycia bardziej lojalnymi wobec swoich właścicieli niż samce. Są one również bardziej skłonne do przywiązania się do swojego właściciela i szukania jego aprobaty. Suki są również bardziej skłonne do przystosowania się do nowych sytuacji i okoliczności, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które często podróżują lub mieszkają w ruchliwych miejscach.

Suki są również znane ze swojej niestandardowej inteligencji i zdolności do uczenia się nowych umiejętności. Szybko reagują na polecenia i szybko się uczą, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które chcą nauczyć swojego psa nowych umiejętności lub po prostu chcą mieć towarzysza na spacerach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj suka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

samura

inaczej locha.

strugi

przednie siekacze zająca i królika.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

szczerbinka

część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.

szable

dolne kły samca dzika (razem z fajkami tworzą oręż - trofeum z dzika).

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).