Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: suka

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

Suka to samica psa, borsuka, jenota i lisa. Suki charakteryzują się zazwyczaj mniejszym rozmiarem w porównaniu do samców, jednak posiadają silniejszy instynkt łowiecki. Suki są również bardziej aktywne i wytrwałe w polowaniu niż samce, oraz skłonne do przyjmowania nowych sytuacji i szybkiego uczenia się. W porównaniu do samców, suki mają tendencję do bycia bardziej czujnymi, ostrożnymi oraz lojalnymi wobec swoich właścicieli. Są one również bardziej skłonne do przywiązania się i szukania aprobaty właściciela. Suki wykazują zdolności adaptacyjne w nowych sytuacjach i okolicznościach, co sprawia że mogą być idealnymi towarzyszami dla osób podróżujących lub mieszkających w ruchliwych miejscach. Dodatkowo, suki cechuje niestandardowa inteligencja oraz zdolność szybkiego uczenia się nowych umiejętności. Są towarzyszkami odpowiednimi dla osób pragnących nauczyć swojego psa nowych umiejętności lub po prostu szukających kompana na spacery.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj suka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

szczypce

dawniej kleszcze używane do łapania borsuków żywcem.

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (...)

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

szesnastak

jeleń byk mający po osiem odnóg na każdej tyce (sz. regularny) lub przynajmniej na jednej z tyk (sz. nieregularny).

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)

sokolnik

1) w średniowieczu służący, opiekujący się sokolarnią;
2) od XV w. urzędnik dworu (sokolniczy);
3) dziś - myśliwy polujący z ptakami łowczymi.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)