Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: suka

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

Suka jest samicą psa, borsuka, jenota i lisa. Suki są zazwyczaj mniejsze od samców, ale mają silniejszy instynkt łowiecki. Suki są zazwyczaj bardziej aktywne i wytrwałe w polowaniu niż samce. Są również bardziej skłonne do przyjmowania nowych sytuacji i szybciej się uczą. Suki mają tendencję do bycia bardziej czujnymi i ostrożnymi niż samce.

Suki mają również tendencję do bycia bardziej lojalnymi wobec swoich właścicieli niż samce. Są one również bardziej skłonne do przywiązania się do swojego właściciela i szukania jego aprobaty. Suki są również bardziej skłonne do przystosowania się do nowych sytuacji i okoliczności, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które często podróżują lub mieszkają w ruchliwych miejscach.

Suki są również znane ze swojej niestandardowej inteligencji i zdolności do uczenia się nowych umiejętności. Szybko reagują na polecenia i szybko się uczą, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które chcą nauczyć swojego psa nowych umiejętności lub po prostu chcą mieć towarzysza na spacerach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj suka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

słonka, słonka (Scolopax rusticola L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, ma bardzo długi, prosty dziób i krótkie nogi, oczy osadzone wysoko w tyle głowy, upierzenie rdzawobrunatne z ciemniejszymi pręgami. Długość ciała 34-38 (...)

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

sztuka

pojedynczy zwierz.

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

szesnastak

jeleń byk mający po osiem odnóg na każdej tyce (sz. regularny) lub przynajmniej na jednej z tyk (sz. nieregularny).

szczerbinka

część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.