Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: suka

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

Suka to samica psa, borsuka, jenota i lisa. Suki charakteryzują się zazwyczaj mniejszym rozmiarem w porównaniu do samców, jednak posiadają silniejszy instynkt łowiecki. Suki są również bardziej aktywne i wytrwałe w polowaniu niż samce, oraz skłonne do przyjmowania nowych sytuacji i szybkiego uczenia się. W porównaniu do samców, suki mają tendencję do bycia bardziej czujnymi, ostrożnymi oraz lojalnymi wobec swoich właścicieli. Są one również bardziej skłonne do przywiązania się i szukania aprobaty właściciela. Suki wykazują zdolności adaptacyjne w nowych sytuacjach i okolicznościach, co sprawia że mogą być idealnymi towarzyszami dla osób podróżujących lub mieszkających w ruchliwych miejscach. Dodatkowo, suki cechuje niestandardowa inteligencja oraz zdolność szybkiego uczenia się nowych umiejętności. Są towarzyszkami odpowiednimi dla osób pragnących nauczyć swojego psa nowych umiejętności lub po prostu szukających kompana na spacery.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj suka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.

szczwać

polować z chartami.

siedlisko, siedlisko, ekotop

kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

starka

samica ptaka wodząca młode.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

stójka

zatrzymanie się psa legawego w charakterystycznej pozie (z podniesioną przednią łapą) przed zwietrzoną zwierzyną.

sznur

trop wilka lub lisa.