Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szarawary

szarawary

długie kosmate kłaki, obrastające uda ssaków drapieżnych.

Szarawary to długie, kosmate kłaki, które obrastają uda ssaków drapieżnych. Są one wykonane z włosów, które są twarde i grube. Są one zazwyczaj czarne lub brązowe, ale mogą być również białe lub srebrne. Są one zazwyczaj dłuższe niż włosy na głowie i szyi, a ich długość może sięgać nawet do kilku centymetrów.

Szarawary są często używane przez ssaki drapieżne jako naturalna ochrona przed chłodem i wilgocią. Mogą one również pomagać w utrzymaniu ciepła ciała poprzez odbijanie promieni słonecznych. Ponadto, szarawary mogą być używane do maskowania się przed ofiarami lub innymi drapieżnikami.

Szarawary są również uważane za oznakę statusu społecznego w niektórych społecznościach łowieckich. W niektórych kulturach, takich jak Inuitowie, szarawary są uważane za symbol mocy i odwagi. W innych społecznościach, takich jak Indianie Ameryki Północnej, szarawary były uważane za symbol bogactwa i prestiżu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szarawary w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ślimy

rogi muflona.

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

strugi

przednie siekacze zająca i królika.

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)

sady

zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

skrzek

głos sójki.