Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sztuka

sztuka

pojedynczy zwierz.

Sztuka to termin używany w łowiectwie, aby określić pojedynczego zwierzęcia. Termin ten jest szeroko stosowany w odniesieniu do dzikich zwierząt, które są polowane lub hodowane w celu użytku ludzi. Termin ten może być również używany w odniesieniu do zwierząt domowych, takich jak psy i koty.

Termin „sztuka” może być używany w odniesieniu do pojedynczych zwierząt lub całych grup zwierząt. Na przykład, jeśli myśliwy poluje na dzikie łosie, może on mówić o polowaniu na „sztukę” łosia. Jeśli hodowca ma stado owiec, może on mówić o „sztukach” owiec.

Termin „sztuka” jest również czasami używany w odniesieniu do określonego rodzaju zwierzęcia lub gatunku. Na przykład, jeśli myśliwy poluje na dzikie jelenie, może on mówić o polowaniu na „sztukę” jelenia. Można również mówić o „sztukach” dzikich kaczek lub innych ptaków.

Termin „sztuka” jest czasami używany w odniesieniu do określonego rodzaju zachowania zwierzęcia lub jego cech fizycznych. Na przykład, jeśli myśliwy poluje na dzikiego jelenia o dużym porożu, może on mówić o polowaniu na „sztukę” dużego poroża. Można również mówić o „sztukach” szybkich ptaków lub silnych psów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sztuka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

strzyże

wąsy zająca.

sztuka

pojedynczy zwierz.

syk

jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach.

skrzek

głos sójki.

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

strzykacz

rodzaj muchówki obejmujący gatunki, których larwy pasożytują w nosie i przełyku jeleniowatych.

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

słupkować

o zającu i króliku: siadać na tylnych nogach (skokach).