Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sokół czysty

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

Sokół czysty to sokół, który jest dobrze ułożony do polowań. Jest to sokół, który jest wyjątkowo zdyscyplinowany i wykazuje doskonałe umiejętności łowieckie. Sokół czysty jest zazwyczaj bardzo silny i wytrzymały, co pozwala mu na długie loty i skuteczne polowanie. Jego umiejętności są tak doskonałe, że może on polować na duże ofiary, takie jak ptaki lub nawet małe zwierzęta.

Sokół czysty jest również bardzo inteligentny i potrafi wykorzystać swoje umiejętności do wykonywania skomplikowanych manewrów łowieckich. Jego zdolność do szybkiego reagowania pozwala mu na skuteczne polowanie na ruchliwe ofiary. Sokół czysty jest również bardzo odporny na warunki atmosferyczne i może przebywać w powietrzu przez długi czas bez odpoczynku.

Sokół czysty to doskonały towarzysz łowczy, który może być używany do polowań na duże ofiary. Jego doskonała dyscyplina i umiejętności pozwalają mu na skuteczne polowanie, a jego odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że może on przebywać w powietrzu przez długi czas bez odpoczynku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sokół czysty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

selekt

sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny.

szczenić się

o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.

szczuć

gonić zwierzę chartami w polu.

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.