Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sokół czysty

sokół czysty

sokół dobrze ułożony do polowań.

Sokół czysty to sokół, który jest dobrze ułożony do polowań. Jest to sokół, który jest wyjątkowo zdyscyplinowany i wykazuje doskonałe umiejętności łowieckie. Sokół czysty jest zazwyczaj bardzo silny i wytrzymały, co pozwala mu na długie loty i skuteczne polowanie. Jego umiejętności są tak doskonałe, że może on polować na duże ofiary, takie jak ptaki lub nawet małe zwierzęta.

Sokół czysty jest również bardzo inteligentny i potrafi wykorzystać swoje umiejętności do wykonywania skomplikowanych manewrów łowieckich. Jego zdolność do szybkiego reagowania pozwala mu na skuteczne polowanie na ruchliwe ofiary. Sokół czysty jest również bardzo odporny na warunki atmosferyczne i może przebywać w powietrzu przez długi czas bez odpoczynku.

Sokół czysty to doskonały towarzysz łowczy, który może być używany do polowań na duże ofiary. Jego doskonała dyscyplina i umiejętności pozwalają mu na skuteczne polowanie, a jego odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że może on przebywać w powietrzu przez długi czas bez odpoczynku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sokół czysty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.

sparować się

o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

szpilki

inaczej igły.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

skrzek

głos sójki.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

ślad

dawniej trop.

szuwary

zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.