Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siać

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

Sianie to termin z dziedziny myślistwa, oznaczający stosowanie broni myśliwskiej o dużym rozrzucie, co skutkuje szerokim zasięgiem strzału. Sianie jest szczególnie przydatne dla myśliwych, umożliwiając trafienie w cel nawet z dużej odległości. Do tego celu wykorzystuje się przede wszystkim broń palną, taką jak strzelby i karabiny. Strzelby, charakteryzujące się dużym rozrzutem, są najczęściej wykorzystywane do siania, jednak także karabiny mogą zostać użyte w tym celu, choć posiadają mniejszy rozrzut niż strzelby. Uczenie się siania obejmuje ćwiczenia na strzelnicy, gdzie myśliwi doskonalą precyzję strzelania do celów z różnych odległości oraz pod różnym kątem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.

szpile

inaczej raciczki.

szczerbinka

część przyrządu celowniczego na lufie kulowej lub kombinowanej broni myśliwskiej w postaci blaszki z pionowym wycięciem.

sęki

rogowe palczaste odrosty na łopatach daniela

spust

język spustowy, umieszczony pod szyjką broni myśliwskiej; ściągnięcie go powoduje zwolnienie iglicy i strzał. Prawidłowa twardość spustu wynosi: pierwszy 1,7-1,9 kgm, drugi 1,9-2,1 (...)

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)

sak

dawny rodzaj sieci do łapania ptaków.