Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siać

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

Siać to określenie stosowane w odniesieniu do broni myśliwskiej, która ma duży rozrzut. Oznacza to, że strzały wystrzelone z tego rodzaju broni będą miały szeroki zasięg, co pozwala na trafienie w cel nawet z dużej odległości. Siać jest szczególnie przydatne w myślistwie, ponieważ pozwala myśliwem na trafienie w cel nawet jeśli jest on oddalony o kilka metrów.

Do siania używa się głównie broni palnej, takich jak strzelby i karabiny. Strzelby są często używane do siania, ponieważ mają one duży rozrzut i szeroki zasięg. Karabiny również mogą być używane do siania, ale ich rozrzut jest mniejszy niż strzelby.

Sianie można również uczyć się poprzez ćwiczenia na strzelnicy. Myśliwi powinni ćwiczyć strzelanie do celu z różnych odległości i korzystać z różnych rodzajów broni, aby nauczyć się precyzyjnie trafiać w cel nawet z dużej odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

skupienie pocisków

odległość między poszczególnymi trafieniami w tarczę przy tym samym wycelowaniu (zob. rozrzut).

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.