Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siać

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

Siać to określenie stosowane w odniesieniu do broni myśliwskiej, która ma duży rozrzut. Oznacza to, że strzały wystrzelone z tego rodzaju broni będą miały szeroki zasięg, co pozwala na trafienie w cel nawet z dużej odległości. Siać jest szczególnie przydatne w myślistwie, ponieważ pozwala myśliwem na trafienie w cel nawet jeśli jest on oddalony o kilka metrów.

Do siania używa się głównie broni palnej, takich jak strzelby i karabiny. Strzelby są często używane do siania, ponieważ mają one duży rozrzut i szeroki zasięg. Karabiny również mogą być używane do siania, ale ich rozrzut jest mniejszy niż strzelby.

Sianie można również uczyć się poprzez ćwiczenia na strzelnicy. Myśliwi powinni ćwiczyć strzelanie do celu z różnych odległości i korzystać z różnych rodzajów broni, aby nauczyć się precyzyjnie trafiać w cel nawet z dużej odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skrom

tłuszcz zająca i królika.

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

szczek

głos wydawany przez psy, lisy i sarny.

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

stękać

o byku łosia i jelenia: wydawać głos zbliżony do stękania (w okresie godowym).

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

szuwary

zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.