Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzydła

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

Skrzydła w łowiectwie to pojęcie, które może mieć dwa znaczenia. Pierwsze z nich odnosi się do flanki, czyli krańcowych stanowisk na linii myśliwych. Stanowiska te są ustawiane w taki sposób, aby tworzyły z linią myśliwych kąt prosty. Skrzydła służą do tego, aby zapewnić myśliwym lepszy widok i pozwalają im na skuteczniejsze polowanie.

Drugie znaczenie skrzydeł dotyczy przednich kończyn ptaków. Skrzydła są ważnym elementem anatomicznym ptaków, ponieważ służą one do lotu i utrzymywania równowagi w powietrzu. Skrzydła ptaków mają również inne funkcje, takie jak ochrona przed drapieżnikami i utrzymywanie ciepłoty ciała. Skrzydła są również ważnym elementem w łowiectwie, ponieważ myśliwi mogą je wykorzystać do identyfikacji gatunku ptaka lub jego wielkości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzydła w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

smuż

skóra z zająca i królika.

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.