Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skrzydła

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

Skrzydła - w łowiectwie, termin ten odnosi się do flanki, czyli krańcowych stanowisk na linii myśliwych. Stanowiska te są ustawiane w taki sposób, aby tworzyły z linią myśliwych kąt prosty. Skrzydła służą do zapewnienia myśliwym lepszego widoku oraz umożliwiają skuteczniejsze polowanie. Skrzydła są istotnym elementem w organizacji polowania, umożliwiając lepszą kontrolę nad polem widzenia oraz prowadzeniem działań łowieckich. Dodatkowo, skrzydła mogą być używane również do identyfikacji gatunku i wielkości ptaków podczas polowania.

Drugie znaczenie terminu "skrzydła" odnosi się do przednich kończyn ptaków. Skrzydła stanowią ważny element anatomiczny ptaków, umożliwiający im lot oraz utrzymywanie równowagi w powietrzu. Ponadto skrzydła pełnią funkcje ochronne, chroniąc ptaki przed drapieżnikami oraz pomagając w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała. Z uwagi na znaczące znaczenie skrzydeł dla ptaków, stanowią one istotny element identyfikacyjny podczas polowań. Dzięki nim myśliwi mogą dokładniej określić gatunek i wielkość ptaka, co ma istotne znaczenie dla praktykowania zrównoważonego i odpowiedzialnego łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skrzydła w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczenna

o ciężarnej suce.

szczypce

dawniej kleszcze używane do łapania borsuków żywcem.

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

szyć

strzelać raz za razem.

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.