Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: stopa

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

Stopa jest określeniem wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania. Stopa biała oznacza, że ziemia jest pokryta śniegiem. Jest to dobra sytuacja dla myśliwych, ponieważ śnieg ułatwia obserwację zwierzyny. Zwierzęta są wtedy bardziej widoczne i łatwiejsze do zauważenia. Stopa czarna oznacza brak śniegu na ziemi. W takim przypadku myśliwi muszą korzystać z innych technik polowania, takich jak wykorzystanie psów tropiących lub po prostu obserwowanie zwierzyny. Stopa srokata oznacza, że na ziemi są miejsca pokryte śniegiem i miejsca bez śniegu. W takim przypadku myśliwi muszą być bardzo ostrożni, aby nie spłoszyć zwierzyny. Muszą również uważać, aby nie wpaść w pułapkę lodu lub błota. Stopa jest ważnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj stopa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

skupienie pocisków

odległość między poszczególnymi trafieniami w tarczę przy tym samym wycelowaniu (zob. rozrzut).

skrzek

głos sójki.

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.

sznury

inaczej fladry.