Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strychulec

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

Strychulec to krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego, który jest uważany za jeden z najbardziej charakterystycznych elementów tej rasy. Wygląda jak krótki, gruby ogon, który jest zazwyczaj obcięty na wysokości od 1 do 2 cali. Ogon ten ma szorstką strukturę i jest zazwyczaj czarny lub brązowy. Strychulec jest często używany do oznaczania wyżła niemieckiego, ponieważ jest bardzo charakterystyczny dla tej rasy.

Strychulec ma kilka funkcji, które są ważne dla wyżła niemieckiego. Przede wszystkim pomaga w utrzymaniu równowagi podczas biegania i skakania. Ponadto może być używany do okazywania emocji i sygnału ostrzegawczego dla innych psów. Ogon ten może być również używany do okazywania radości lub smutku przez psa.

Strychulec jest ważnym elementem wyglądu wyżła niemieckiego i powinien być starannie utrzymywany przez właścicieli tych psów. Wymaga on regularnego czesania i strzyżenia, aby utrzymać go w dobrym stanie. Należy również upewnić się, że ogon ten nie jest zbyt długi lub zbyt krótki, aby uniknąć problemów zdrowotnych lub problemów behawioralnych u psa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strychulec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

szesnastak

jeleń byk mający po osiem odnóg na każdej tyce (sz. regularny) lub przynajmniej na jednej z tyk (sz. nieregularny).

ślad

dawniej trop.

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)

sztuka

pojedynczy zwierz.

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

spudłować

nie trafić do zwierzyny.

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)

sadyba

koliba, kwatera myśliwska