Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: selekcjoner

selekcjoner

myśliwy, który po stażu i zdaniu egzaminu selekcjonerskiego posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego.

Selekcjoner to myśliwy, który posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego. Aby uzyskać te uprawnienia, musi on przejść staż i zdać egzamin selekcjonerski. Selekcjonerski odstrzał jest szczególnym rodzajem polowania, które ma na celu ograniczenie populacji danego gatunku zwierząt. Celem tego rodzaju polowania jest zapewnienie zrównoważonego poziomu populacji danego gatunku, aby uniknąć nadmiernego wyczerpywania się zasobów naturalnych.

Selekcjonerzy są odpowiedzialni za wykonywanie odstrzału selekcyjnego w sposób bezpieczny i etyczny. Muszą oni również monitorować populacje danego gatunku i określać, czy odstrzał jest konieczny. Selekcjonerzy muszą również przestrzegać przepisów dotyczących polowania i ochrony środowiska oraz stosować się do wszelkich innych przepisów dotyczących polowania.

Selekcjonerzy muszą również być dobrze poinformowani na temat danego gatunku i jego środowiska oraz umieć ocenić, czy odstrzał jest konieczny. Muszą oni również być w stanie określić, jak dużo zwierząt można bezpiecznie odstrzelić bez uszczerbku dla populacji. Selekcjonerzy muszą również być w stanie określić, jak dużo zwierząt można bezpiecznie odstrzelić bez uszczerbku dla populacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj selekcjoner w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

stopka

zakończenie kolby broni myśliwskiej.

sól

bardzo ważny składnik zimowego dokarmiania zwierzyny; najlepiej podawać w lizawkach zmieszaną z gliną lub sól kamienną.

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

smuż

skóra z zająca i królika.

szesnastak

jeleń byk mający po osiem odnóg na każdej tyce (sz. regularny) lub przynajmniej na jednej z tyk (sz. nieregularny).

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.