Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szukać

szukać

o psie myśliwskim szukającym zwierzyny.

Szukanie – umiejętność, która stanowi kluczową część pracy psa myśliwskiego, polegająca na wyszukiwaniu obiektów, głównie zwierzyny, przy użyciu zmysłu węchu i słuchu. Psi myśliwy podczas szukania wykorzystuje swoje zdolności do namierzania zapachów i dźwięków emitowanych przez zwierzynę. Wymaga to od psa odpowiedniego wyszkolenia oraz rozwiniętych zmysłów, a także umiejętności reagowania na polecenia przewodnika oraz odporności na bodźce zewnętrzne. W kontekście polowania, szukanie jest istotnym elementem, umożliwiającym namierzenie i doprowadzenie do pozycji myśliwego zwierzęcia do polowania. Ponadto, zdolność szukania może być również wykorzystywana w innych celach, takich jak poszukiwanie osób zaginionych czy też tropienie przedmiotów skradzionych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szukać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

stopka

zakończenie kolby broni myśliwskiej.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

skałka

ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.

szpile

inaczej raciczki.

sznury

inaczej fladry.