Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szukać

szukać

o psie myśliwskim szukającym zwierzyny.

Szukanie jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie powinien posiadać pies myśliwski. Jest to proces wyszukiwania zwierzyny przez psa, który może być wykorzystywany do polowania lub do innych celów. Pies szuka zwierzyny poprzez węszenie i słuchanie dźwięków, które wydaje zwierzyna. W tym celu pies musi mieć dobrze rozwinięte zmysły węchu i słuchu oraz musi być odpowiednio wyszkolony.

Pies myśliwski szukający zwierzyny musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Szkolenie obejmuje naukę różnych technik szukania, takich jak śledzenie tropu, tropienie i łowienie. Pies musi również uczyć się reagować na polecenia swojego pracodawcy i być odpornym na bodźce zewnętrzne.

Szukanie jest ważnym elementem polowania, ponieważ polega na poszukiwaniu zwierzyny przez psa. Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony i mieć dobrze rozwinięte zmysły, aby mógł skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Szukanie może być również użyteczne do innych celów, takich jak poszukiwanie osób zaginionych lub tropienie przedmiotów skradzionych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szukać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

sęki

rogowe palczaste odrosty na łopatach daniela

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

szuwary

zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.