Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siadło

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

Siadło to drzewo lub gałąź, na której na noc zasiada głuszec. Jest to istotny element środowiska tego ptaka, umożliwiający mu odpoczynek i ochronę przed drapieżnikami. Siadło powinno być starannie wybrane, zapewniając wystarczającą przestrzeń dla ptaka do rozprostowania skrzydeł oraz dostateczne ukrycie przed drapieżnikami. Dodatkowo powinno być zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy wiatr. Ponadto siadła są istotne dla łowców, którzy mogą obserwować głuszce na nich i lepiej je polować, oraz dla badaczy ptaków, umożliwiających monitorowanie populacji i zachowań głuszców poprzez obserwacje na siadłach. Siadła stanowią ważny element ekosystemu, a ich ochrona jest istotna dla zachowania życia i rozmnażania głuszca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siadło w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

szpilki

inaczej igły.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.

sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego polegający na obowiązku pilnowania gniazd sokołów założonych na danym terenie.

stękać

o byku łosia i jelenia: wydawać głos zbliżony do stękania (w okresie godowym).

szczenić się

o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.

strzelec

ogólne określenie wszystkich służb łowieckich księcia.

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.