Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siadło

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

Siadło to drzewo, na którym głuszec zasiada na noc. Jest to jeden z najważniejszych elementów środowiska głuszca, ponieważ jest ono miejscem, w którym ptak ten może odpoczywać i chronić się przed drapieżnikami. Siadło powinno być wybierane z dużą starannością, ponieważ musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim powinno być wystarczająco duże, aby głuszec mógł się na nim swobodnie rozprostować. Drzewo powinno również być dobrze ukryte, aby ptak mógł się schronić przed drapieżnikami. Ponadto powinno być odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy silny wiatr.

Siadła są również ważne dla łowców, ponieważ są one częstym celem polowań. Łowcy mogą obserwować głuszce na siadłach i ustalić ich pozycję, aby lepiej je polować. Siadła są również ważne dla badaczy ptaków, ponieważ mogą one monitorować populacje głuszców i ich zachowanie poprzez obserwowanie ich na siadłach.

Siadła są bardzo ważne dla środowiska głuszca i są czymś więcej niż tylko miejscem do odpoczynku. Są one ważnym elementem ekosystemu i powinny być chronione przez ludzi, aby zapewnić głuszcom bezpieczne miejsce do życia i rozmnażania się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siadło w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

szkody łowieckie

zniszczenie przez zwierzęta łowne plonów pól, ogrodów i lasów.

starka

samica ptaka wodząca młode.

sarnina

dziczyzna z sarny.

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

świadectwo pochodzenia zwierzyny

druk ścisłego zarachowania dokumentujący legalność pozyskania przewożonej sztuki; wystawia go dzierżawca obwodu łowieckiego.

siuta

inaczej koza.

szybować

o ptakach: unosić się w powietrzu bez poruszania skrzydłami.