Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siadło

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

Siadło to drzewo lub gałąź, na której na noc zasiada głuszec. Jest to istotny element środowiska tego ptaka, umożliwiający mu odpoczynek i ochronę przed drapieżnikami. Siadło powinno być starannie wybrane, zapewniając wystarczającą przestrzeń dla ptaka do rozprostowania skrzydeł oraz dostateczne ukrycie przed drapieżnikami. Dodatkowo powinno być zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy wiatr. Ponadto siadła są istotne dla łowców, którzy mogą obserwować głuszce na nich i lepiej je polować, oraz dla badaczy ptaków, umożliwiających monitorowanie populacji i zachowań głuszców poprzez obserwacje na siadłach. Siadła stanowią ważny element ekosystemu, a ich ochrona jest istotna dla zachowania życia i rozmnażania głuszca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siadło w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sznur

trop wilka lub lisa.

sznurować

o wilkach i lisach: posuwać się po linii prostej; pozostawiany trop nazywamy sznurem.

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

skolenie

głos wydalany przez lisa.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

siatka celownicza

celownik wlunecie myśliwskiej.

sak

dawny rodzaj sieci do łapania ptaków.