Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siadło

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

Siadło to drzewo lub gałąź, na której na noc zasiada głuszec. Jest to istotny element środowiska tego ptaka, umożliwiający mu odpoczynek i ochronę przed drapieżnikami. Siadło powinno być starannie wybrane, zapewniając wystarczającą przestrzeń dla ptaka do rozprostowania skrzydeł oraz dostateczne ukrycie przed drapieżnikami. Dodatkowo powinno być zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy wiatr. Ponadto siadła są istotne dla łowców, którzy mogą obserwować głuszce na nich i lepiej je polować, oraz dla badaczy ptaków, umożliwiających monitorowanie populacji i zachowań głuszców poprzez obserwacje na siadłach. Siadła stanowią ważny element ekosystemu, a ich ochrona jest istotna dla zachowania życia i rozmnażania głuszca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siadło w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

sznury

inaczej fladry.

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

szczek

głos wydawany przez psy, lisy i sarny.

sygnałówka

myśliwska trąbka metalowa służąca do grania sygnałów myśliwskich.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

samura

inaczej locha.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

sarnina

dziczyzna z sarny.

selekcja zwierzyny

1) naturalna: eliminowanie z łowiska sztuk słabych i chorych przez drapieżniki oraz w wyniku działania czynników atmosferycznych,
2) sztuczna: usuwanie z łowiska przez odstrzał sztuk (...)