Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: składność broni

składność broni

zaleta broni, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego (zob. dopasowywanie broni).

Składność broni to zaleta, zależna od dopasowania broni do budowy anatomicznej myśliwego, w tym kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni. Optymalna składność broni przekłada się na wygodę w użytkowaniu oraz precyzję celowania. Dla osiągnięcia optymalnej składności konieczne jest dobór odpowiedniego rodzaju broni do budowy anatomicznej myśliwego. Na przykład, osoby o długich ramionach mogą preferować broń o dłuższej lufie i większym ciężarze dla lepszego balansu i celności. Z kolei osoby o krótszych ramionach mogą wybierać broń o krótszej lufie i mniejszym ciężarze, umożliwiającą łatwiejsze manewrowanie.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki wpływające na skuteczność strzelania i precyzyjne celowanie, takie jak waga amunicji, typ amunicji oraz rodzaj lufy. Dlatego istotne jest dopasowanie broni nie tylko do budowy anatomicznej myśliwego, ale również do tych czynników. Składność broni jest więc rezultatem kompleksowego dopasowania różnych elementów broni do indywidualnych cech myśliwego, co pozwala uzyskać jak najwyższą wydajność podczas polowania czy sportowego strzelania.

Podsumowując, składność broni to zaleta wynikająca z właściwego dostosowania poszczególnych elementów broni do budowy anatomicznej myśliwego oraz innych czynników mających wpływ na precyzję i wygodę użytkowania. Poprawne dopasowanie bronii do cech osobniczych pozwala osiągnąć optymalne efekty strzeleckie poprzez zapewnienie komfortu użytkowania oraz precyzyjności celowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj składność broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

szczeć

uwłosienie ciała dzików.

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

słupkować

o zającu i króliku: siadać na tylnych nogach (skokach).

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

sak

dawny rodzaj sieci do łapania ptaków.

sadowisko

inaczej tokowisko.

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.