Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: składność broni

składność broni

zaleta broni, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego (zob. dopasowywanie broni).

Składność broni to zaleta, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego. Oznacza to, że dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego jest niezbędne, aby uzyskać optymalną składność. Dzięki temu broń będzie wygodniejsza w użytkowaniu i bardziej precyzyjna w celowaniu.

Aby uzyskać optymalną składność broni, należy dobrać odpowiedni rodzaj broni do budowy anatomicznej myśliwego. Na przykład osoby o długich ramionach mogą wybrać broń o dłuższej lufie i większym ciężarze, aby uzyskać lepszy balans i precyzyjniejsze celowanie. Osoby o krótszych ramionach mogą wybrać broń o krótszej lufie i mniejszym ciężarze, aby uzyskać lepszy balans i łatwiejsze manewrowanie.

Dobór odpowiedniego rodzaju broni do budowy anatomicznej myśliwego jest ważnym elementem składności broni. Ponadto należy również zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak waga amunicji, typ amunicji i rodzaj lufy. Wszystkie te czynniki mają wpływ na skuteczność strzelania i precyzyjne celowanie. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj broni do swojej budowy anatomicznej i upewnić się, że jest ona odpowiednio dopasowana.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj składność broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

sznur

trop wilka lub lisa.

siodło

charakterystyczna dla samców muflona biała plama po obu stronach grzbietu w okolicy ostatnich żeber.

strzyże

wąsy zająca.

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

stawka

noga lisa lub borsuka.

siedmnadziesta

kara pieniężna wynosząca 70 grzywien, nakładana w dawnej Polsce za wykroczenia przeciwko książęcemu prawu, w tym także za przestępstwa łowieckie.

sarnina

dziczyzna z sarny.

skolenie

głos wydalany przez lisa.