Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: składność broni

składność broni

zaleta broni, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego (zob. dopasowywanie broni).

Składność broni to zaleta, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego. Oznacza to, że dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego jest niezbędne, aby uzyskać optymalną składność. Dzięki temu broń będzie wygodniejsza w użytkowaniu i bardziej precyzyjna w celowaniu.

Aby uzyskać optymalną składność broni, należy dobrać odpowiedni rodzaj broni do budowy anatomicznej myśliwego. Na przykład osoby o długich ramionach mogą wybrać broń o dłuższej lufie i większym ciężarze, aby uzyskać lepszy balans i precyzyjniejsze celowanie. Osoby o krótszych ramionach mogą wybrać broń o krótszej lufie i mniejszym ciężarze, aby uzyskać lepszy balans i łatwiejsze manewrowanie.

Dobór odpowiedniego rodzaju broni do budowy anatomicznej myśliwego jest ważnym elementem składności broni. Ponadto należy również zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak waga amunicji, typ amunicji i rodzaj lufy. Wszystkie te czynniki mają wpływ na skuteczność strzelania i precyzyjne celowanie. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj broni do swojej budowy anatomicznej i upewnić się, że jest ona odpowiednio dopasowana.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj składność broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

suka

samica psa, borsuka, jenota i lisa.

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

sznur

trop wilka lub lisa.

świstun, świstun (Anas penelope L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek pływających (właściwych). W Polsce nielicznie lęgowy, częstszy na przelotach. W czasie lotu wydaje charakterystyczny świst. (...)

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

stękać

o byku łosia i jelenia: wydawać głos zbliżony do stękania (w okresie godowym).

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

sekundowanie

naśladowanie przez wyżla drugiego ligowca, który zwietrzywszy zwierzynę wystawia ją.