Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Sellier and Bellot

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

Sellier and Bellot to czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej, która została założona w 1825 roku przez Francuza Louisa Selliera i Czecha Jana Bellow. Fabryka ta jest jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Firma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, wojskowej i sportowej. W Polsce dużym powodzeniem cieszy się amunicja kulowa tej fabryki. Amunicja Sellier and Bellot jest uważana za jedną z najlepszych na rynku, ponieważ jest wykonana z najwyższej jakości materiałów i precyzyjnie wyprodukowana.

Firma oferuje szeroki wybór amunicji do broni palnej, takich jak pistolety, karabiny, strzelby i inne. Amunicja Sellier and Bellot charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi i wysoką skutecznością. Ponadto firma oferuje szeroki wybór naboi do broni myśliwskiej, takich jak naboje do karabinów myśliwskich, naboje do strzelb myśliwskich i naboje do pistoletów myśliwskich. Amunicja Sellier and Bellot jest dostępna w różnych rozmiarach i typach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego rodzaju amunicji do danego rodzaju broni.

Sellier and Bellot to renomowany producent amunicji myśliwskiej, który oferuje produkty o najwyższej jakości. Firma stale udoskonala swoje produkty, aby zapewnić swoim klientom najlepsze możliwe doznania strzeleckie. Amunicja tego producenta charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi i skutecznością oraz dostępna jest w szerokim asortymencie rozmiarów i typów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Sellier and Bellot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczotki, szczotki, igły

piórka wyrastające u palców nóg koguta głuszca w okresie godowym, po zakończeniu którego zanikają.

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

stawka

noga lisa lub borsuka.

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

strój myśliwski

1) oficjalny ubiór myśliwego członka PZŁ. Do stroju w pełnej gali nosi się odznaczenia łowieckie oraz sznur ozdobny (od prawego ramienia do pierwszego guzika zapinającego kurtkę) oraz (...)

siatka celownicza

celownik wlunecie myśliwskiej.