Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Sellier and Bellot

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

Sellier and Bellot to czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej, która została założona w 1825 roku przez Francuza Louisa Selliera i Czecha Jana Bellow. Fabryka ta jest jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Firma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, wojskowej i sportowej. W Polsce dużym powodzeniem cieszy się amunicja kulowa tej fabryki. Amunicja Sellier and Bellot jest uważana za jedną z najlepszych na rynku, ponieważ jest wykonana z najwyższej jakości materiałów i precyzyjnie wyprodukowana.

Firma oferuje szeroki wybór amunicji do broni palnej, takich jak pistolety, karabiny, strzelby i inne. Amunicja Sellier and Bellot charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi i wysoką skutecznością. Ponadto firma oferuje szeroki wybór naboi do broni myśliwskiej, takich jak naboje do karabinów myśliwskich, naboje do strzelb myśliwskich i naboje do pistoletów myśliwskich. Amunicja Sellier and Bellot jest dostępna w różnych rozmiarach i typach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego rodzaju amunicji do danego rodzaju broni.

Sellier and Bellot to renomowany producent amunicji myśliwskiej, który oferuje produkty o najwyższej jakości. Firma stale udoskonala swoje produkty, aby zapewnić swoim klientom najlepsze możliwe doznania strzeleckie. Amunicja tego producenta charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi i skutecznością oraz dostępna jest w szerokim asortymencie rozmiarów i typów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Sellier and Bellot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.

starka

samica ptaka wodząca młode.

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

sztuka

pojedynczy zwierz.

sztych

iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.

stopa

określenie wyglądu powierzchni ziemi podczas polowania: stopa biała - ziemia pokryta śniegiem; stopa czarna - brak śniegu, stopa srokata - śnieg gdzieniegdzie.

strzyc

1) o zającach i królikach: obgryzać rośliny;
2) o zającach, dzikach i jeleniowatych: nastawiać uszu.

sznur

trop wilka lub lisa.

szpony

uzbrojone w długie ostre pazury palce ptaków drapieżnych.

strzyże

wąsy zająca.