Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Sellier and Bellot

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

Sellier and Bellot to renomowany producent amunicji myśliwskiej, założony w 1825 roku przez Francuza Louisa Selliera i Czecha Jana Bellow. Firma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, wojskowej i sportowej, będąc jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi oraz wysoką skutecznością. Amunicja Sellier and Bellot jest uważana za jedną z najlepszych na rynku ze względu na najwyższą jakość materiałów i precyzję produkcji.

Firma oferuje szeroki wybór amunicji do broni palnej, takich jak pistolety, karabiny, strzelby oraz inne. Dodatkowo, dostępna jest także różnorodna oferta naboi do broni myśliwskiej, obejmująca naboje do karabinów myśliwskich, strzelb myśliwskich oraz pistoletów myśliwskich. Ten szeroki wybór umożliwia dostosowanie odpowiedniego rodzaju amunicji do konkretnego rodzaju broni.

Sellier and Bellot ciągle udoskonala swoje produkty, aby zapewnić klientom najlepsze możliwe doznania strzeleckie. Dzięki temu firma cieszy się dużym uznaniem w Polsce i na całym świecie, a ich produkty są powszechnie cenione przez myśliwych i miłośników strzelectwa sportowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Sellier and Bellot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

stawka

noga lisa lub borsuka.

spłonka

część naboju myśliwskiego, w której znajduje się materiał wybuchowy (w nowoczesnych spłonkach Poloxid, Sinoxid, DWH, Gevelotsiroxid - antykorozyjne masy inicjujące) służący do zapalenia (...)

szczwać

polować z chartami.

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

szkodnik

zwierzę wyrządzające szkody w łowisku.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

skrocz

charakterystyczny kłus łosia polegający na równoczesnym posuwaniu obu prawych nóg, a następnie obu lewych.