Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Sellier and Bellot

Sellier and Bellot

czechosłowacka fabryka amunicji myśliwskiej. W Polsce dużym powodzeniem cieszyła się amunicja kulowa tej fabryki.

Sellier and Bellot to renomowany producent amunicji myśliwskiej, założony w 1825 roku przez Francuza Louisa Selliera i Czecha Jana Bellow. Firma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, wojskowej i sportowej, będąc jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami balistycznymi oraz wysoką skutecznością. Amunicja Sellier and Bellot jest uważana za jedną z najlepszych na rynku ze względu na najwyższą jakość materiałów i precyzję produkcji.

Firma oferuje szeroki wybór amunicji do broni palnej, takich jak pistolety, karabiny, strzelby oraz inne. Dodatkowo, dostępna jest także różnorodna oferta naboi do broni myśliwskiej, obejmująca naboje do karabinów myśliwskich, strzelb myśliwskich oraz pistoletów myśliwskich. Ten szeroki wybór umożliwia dostosowanie odpowiedniego rodzaju amunicji do konkretnego rodzaju broni.

Sellier and Bellot ciągle udoskonala swoje produkty, aby zapewnić klientom najlepsze możliwe doznania strzeleckie. Dzięki temu firma cieszy się dużym uznaniem w Polsce i na całym świecie, a ich produkty są powszechnie cenione przez myśliwych i miłośników strzelectwa sportowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Sellier and Bellot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)

szpicak

samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

strychulec

krótko obcięty ogon wyżła niemieckiego.

szuwary

zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.

szczwać

polować z chartami.

staśmienie wieńca

wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

szkody łowieckie

zniszczenie przez zwierzęta łowne plonów pól, ogrodów i lasów.