Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szronowe

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

Szronowe to jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, który polega na tropieniu zwierzyny po białej stopie. Oznacza to, że myśliwi muszą szukać śladów zwierzyny w postaci śladów śniegu lub lodu. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy zwierzyna może być trudna do znalezienia. Myśliwi muszą być w stanie odczytać ślady, aby móc skutecznie polować.

Szronowe jest często uważane za jedną z najtrudniejszych form polowania. Wymaga ono dużej wiedzy i umiejętności, aby móc skutecznie odczytać ślady zwierzyny. Myśliwi muszą być w stanie rozpoznawać różne rodzaje śladów, takich jak odciski łap, odciski pazurów i inne oznaki obecności dzikich zwierząt. Muszą również być w stanie określić, czy dana stopa należy do dzikiego zwierza, czy też do innego gatunku.

Myśliwi muszą również być w stanie określić kierunek, w którym podążało dzikie zwierze. Można to osiągnąć poprzez obserwowanie kształtu i kierunku odcisku oraz porównanie go do innych odcisków wokół niego. Ponadto myśliwi muszą być w stanie określić, ile czasu minęło od momentu pojawienia się danego śladu. To pozwala im lepiej przygotować się do polowania i skuteczniej go przeprowadzić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szronowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szczenna

o ciężarnej suce.

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

selekcjoner

myśliwy, który po stażu i zdaniu egzaminu selekcjonerskiego posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

sznur

trop wilka lub lisa.

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

strąbić

zwołać myśliwych za pomocą trąbki myśliwskiej na zbiórkę.

smycz

rzemień lub linka służąca do prowadzenia psa przy nodze.

sylwetka

obrys zwierza lub ptaka, pozwalający na określenie jego przynależności gatunkowej.