Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skarmiać

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

Skarmianie jest jednym z najważniejszych elementów łowiectwa. Polega na wykorzystaniu paszy do karmienia zwierzyny, aby zwiększyć jej liczebność i poprawić jej stan zdrowia. Skarmianie może być wykonywane przez myśliwych lub innych osób, które chcą pomóc w utrzymaniu populacji dzikich zwierząt.

Skarmianie może być wykonywane na różne sposoby. Najczęstszym sposobem jest rozrzucanie paszy na polach lub w lesie, aby zwierzęta mogły ją znaleźć i spożywać. Innym sposobem jest ustawienie poidełek lub karmników, w których można umieścić paszę dla zwierząt. Można również skarmiać zwierzęta bezpośrednio, podając im paszę ręcznie lub przy użyciu specjalnych urządzeń do skarmiania.

Skarmianie może mieć pozytywny wpływ na populacje dzikich zwierząt. Zwiększa ich liczebność i poprawia ich stan zdrowia, ponieważ dostarcza im dodatkowego pożywienia. Może również pomóc w ochronie siedlisk i ograniczeniu szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skarmiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

siuta

inaczej koza.

solnik

inaczej lizawka.

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

skałka

ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.

selekt

sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny.

sadowić

umieszczać ptaka łowczego na berle.

selekcjoner

myśliwy, który po stażu i zdaniu egzaminu selekcjonerskiego posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego.

skrzek

głos sójki.

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)

strzał

wybuch ładunku prochowego, skupionego w pocisku broni myśliwskiej. Na pocisk w czasie lotu działa opór powietrza oraz siła przyciągania ziemskiego, co w dużym stopniu warunkuje kształt jego (...)