Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skarmiać

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

Skarmianie to działanie polegające na systematycznym dostarczaniu paszy dla zwierząt dzikich w celu zwiększenia ich liczebności, poprawy stanu zdrowia oraz wsparcia utrzymania populacji. Jest to istotny element praktyk łowieckich, którego celem jest wspieranie zwierzyny w warunkach naturalnego środowiska oraz minimalizowanie wpływu człowieka na ekosystem. Skarmianie może być realizowane poprzez rozrzucanie paszy na polach lub w lesie, umieszczanie poidełek oraz karmników lub też podawanie pokarmu bezpośrednio do zwierzyny. Działania te pomagają zwierzętom przetrwać trudniejsze okresy, jak zimowe niedobory pokarmowe, zwiększając ich szanse na przetrwanie i rozwój. Skuteczna skarmiania pozytywnie wpływa nie tylko na samą populację zwierząt, lecz także sprzyja ochronie siedlisk i zachowaniu naturalnej równowagi ekosystemu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skarmiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

siuta

inaczej koza.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

sygnały myśliwskie

umowne sygnały grane na rogu lub trąbce myśliwskiej. Można je podzielić na porozumiewawcze i okolicznościowe. Do okolicznościowych należą sygnałówki na śmierć różnych zwierząt oraz (...)

sanki

pojazd na płozach ciągnięty przez konia, często używany przez myśliwych w zimie do polowania z podjazdu.

skromny

o zającu i króliku: tłusty.

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

skrzek

głos sójki.

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

samura

inaczej locha.

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.