Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: stroik

stroik

woabik na ptaki, rodzaj piaszczałki.

Stroik to rodzaj piaszczałki, który jest używany do łowienia ptaków. Jest to urządzenie, które składa się z kilku elementów, w tym z drewnianej ramy, sznurka i siatek. Ramę stroika tworzy drewniana ramka, która jest wykonana z drewna lub metalu. Na ramce są umieszczone sznurki, które są przymocowane do ramy i mają na celu utrzymanie siatek. Siatki są wykonane z materiału, który jest odporny na wilgoć i światło słoneczne. Siatki są umieszczane na ramce i mają na celu utrzymanie ptaków w miejscu.

Stroik jest używany do łowienia ptaków przez myśliwych. Myśliwi ustawiają stroik w miejscu, gdzie ptaki często przelatują lub gdzie często odpoczywają. Gdy ptaki przelatują lub odpoczywają w pobliżu stroika, myśliwi mogą je łatwo złapać. Stroik może być również używany do łowienia innych zwierząt, takich jak nietoperze czy inne małe ssaki.

Stroiki są bardzo popularne wśród myśliwych i stosowane od wielu lat. Są one skuteczne i bezpieczne dla ptaków oraz innych zwierząt, a także łatwe w użyciu i przechowywaniu. Stroiki mogą być również stosowane do celów edukacyjnych lub badawczych, aby lepiej poznać zachowanie ptaków i innych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj stroik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

samura

inaczej locha.

szczwać

polować z chartami.

sznury

inaczej fladry.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

stado

grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.

sady

zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.

szyć

strzelać raz za razem.

skupienie pocisków

odległość między poszczególnymi trafieniami w tarczę przy tym samym wycelowaniu (zob. rozrzut).

strzałowe

opłata od pozyskanej zwierzyny.

ślepia

oczy czworonożnych drapieżników.