Definicja hasła: szczwać
- szczwać
polować z chartami.
Szczwać to rodzaj polowania, w którym używa się chartów. Charty są to psy, które są specjalnie wyszkolone do polowania na zwierzynę. Służą one do wyprowadzenia zwierzyny z jej kryjówki i przytrzymania jej w miejscu, aby myśliwi mogli ją łatwo zastrzelić. Charty są również wykorzystywane do tropienia i śledzenia zwierzyny, aby myśliwi mogli ją łatwo znaleźć.
Chartami można polować na różne rodzaje zwierzyny, takie jak dziki, jelenie, lisy i inne. Aby skutecznie polować z chartami, musisz mieć odpowiednio wyszkolone psy. Psy muszą być odpowiednio wyszkolone do tropienia i śledzenia zwierzyny oraz do przytrzymywania jej w miejscu. Musisz również mieć odpowiedni sprzęt do polowania, taki jak karabiny lub strzelby.
Polowanie z chartami może być bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące. Możesz cieszyć się widokiem swoich psów pracujących razem, aby doprowadzić Cię do upragnionej zdobyczy. Jest to również doskonała okazja do nauczenia się więcej o łowiectwie i poznania nowych technik polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szczwać w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- sroka, sroka (pica pica)
ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)
- śladować
dawniej tropić.
- szczwacz
członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.
- szesnastka
myśliwska broń śrutowa kal. 16.
- sparować się
o ptakach: łączyć się w pary w okresie godowym.
- sadło
tłuszcz ze zwierzyny.
- szczenię
młody pies, wilk, lis, borsuk, jenot itd.
- sąd łowiecki
sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)
- seter irlandzki
pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)
- siedmnadziesta
kara pieniężna wynosząca 70 grzywien, nakładana w dawnej Polsce za wykroczenia przeciwko książęcemu prawu, w tym także za przestępstwa łowieckie.