Definicja hasła: siuta
- siuta
inaczej koza.
Siuta jest samicą sarny, która jest najczęściej spotykanym gatunkiem z rodziny jeleniowatych. Siuta ma długie, wyprostowane uszy i długi, wygięty pysk. Ma bardzo długie, gęste i grube futro, które może być brązowe lub szare. Siuta ma bardzo silne i szybkie nogi, które pozwalają jej na szybkie poruszanie się po terenie. Siuta ma również bardzo silny instynkt przetrwania i potrafi skutecznie ukrywać się przed drapieżnikami.
Siuta jest aktywna zarówno w dzień, jak i w nocy. W ciągu dnia siuta poluje na owady i inne małe zwierzęta, a także spożywa rośliny. W nocy siuta odpoczywa w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć drapieżników. Siuta może również skakać do wysokości 1 metra lub więcej, aby uniknąć niebezpieczeństwa.
Siuty są czasami mylone z innymi gatunkami jeleniowatych, takimi jak łanie lub jelenie. Jednak siuty mają bardziej okrągłe uszy i mniejsze rogi niż te inne gatunki. Siuty są również mniejsze od łani i jeleni i mają mniejsze rogi.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siuta w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- suknia
sierść zwierzyny płowej, także dzika.
- sroka, sroka (pica pica)
ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)
- sadlisty
o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.
- szlak
droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.
- świece
oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika
- szuwary
zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.
- ssaki, ssaki (Mammalia)
najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)
- spaniele
grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)
- świeca
pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.