Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: siuta

siuta

inaczej koza.

Siuta jest samicą sarny, która jest najczęściej spotykanym gatunkiem z rodziny jeleniowatych. Siuta ma długie, wyprostowane uszy i długi, wygięty pysk. Ma bardzo długie, gęste i grube futro, które może być brązowe lub szare. Siuta ma bardzo silne i szybkie nogi, które pozwalają jej na szybkie poruszanie się po terenie. Siuta ma również bardzo silny instynkt przetrwania i potrafi skutecznie ukrywać się przed drapieżnikami.

Siuta jest aktywna zarówno w dzień, jak i w nocy. W ciągu dnia siuta poluje na owady i inne małe zwierzęta, a także spożywa rośliny. W nocy siuta odpoczywa w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć drapieżników. Siuta może również skakać do wysokości 1 metra lub więcej, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Siuty są czasami mylone z innymi gatunkami jeleniowatych, takimi jak łanie lub jelenie. Jednak siuty mają bardziej okrągłe uszy i mniejsze rogi niż te inne gatunki. Siuty są również mniejsze od łani i jeleni i mają mniejsze rogi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj siuta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

szuwary

zarośla roślin zielonych (sitowie, tatarak itp.) nad brzegami stawów i jezior.

samura

inaczej locha.

ssaki, ssaki (Mammalia)

najwyżej uorganizowana gromada kręgowców. Cechy charakterystyczne to m.in. najlepiej rozwinięty mózg, stała temperatura ciała, obecność okrywy włosowej, posiadanie przepony oraz zęby (...)

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.