Definicja hasła: szpicak
- szpicak
samiec zwierzyny płowej, którego pierwsze poroże ma kształt szpiców.
Szpicak to samiec zwierzyny płowej, który charakteryzuje się wyjątkowymi szpicami na głowie. Jego pierwsze poroże ma kształt szpiców, co jest jednym z najbardziej charakterystycznych cech tego gatunku. Szpicaki są zazwyczaj większe od innych samców zwierzyny płowej i mają dłuższe i bardziej wyraziste szpice.
Szpicaki żyją głównie w lasach Europy i Azji, a także w niektórych częściach Ameryki Północnej. Są to zazwyczaj samotne zwierzęta, które żerują na owadach, małych ssakach i ptakach. Zazwyczaj siedzą na gałęzi drzewa lub skały i czekają na ofiarę.
Szpicaki są popularnymi celami myśliwych ze względu na ich piękne poroże. Ich skóra jest również ceniona ze względu na jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Szpicaki są również czasami hodowane jako zwierzęta domowe, chociaż nie są one tak popularne jak inne gatunki zwierzyny płowej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szpicak w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę S
- studzenie tuszy
proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).
- skałkówka
dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.
- staśmienie wieńca
wadliwe poroże jelenia o silnie spłaszczonych tykach.
- stanowić
o psach myśliwskich: zatrzymać w miejscu gonionego zwierza, dając myśliwemu możliwość dojścia i oddania strzału.
- ślad
dawniej trop.
- selekt
sztuka przeznaczona na odstrzał selekcyjny.
- strzelony
o zwierzynie trafionej śmiertelnie.
- stado
grupa osobników danego gatunku przebywających razem i współżyjących ze sobą; stado posiada pewną strukturę hierarchiczną.
- strzelnica myśliwska
miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)
- szarża
atak dzika na myśliwego, szczecina.